סגור
רכב חשמלי מתוצרת וינפאסט וייטנאם
רכב חשמלי מתוצרת וינפאסט (צילום: יצרן)

בקרוב בישראל: וינפאסט תשווק רכבים חשמליים עם סוללות להשכרה

וינפאסט הויאטנמית חושפת באתר האינטרנט הישראלי שלה כי מסלולי הרכישה בארץ יכללו גם תוכנית להשכרת סוללות, כפי שהחברה מציעה גם באירופה. לפי היצרנית: "תוכנית השכרת הסוללה המבטיחה אחריות לסוללה לכל החיים לצד הנגשת מחיר הרכב"

בקרוב נעבור עשור מפשיטת הרגל של בטר פלייס, ועד כה לא קם יצרן רכב שניצל את ההישג הרגולטורי הגדול ביותר של שי אגסי: היכולת להפריד בין מחירה של מכונית חשמלית ומחיר הסוללה.
בטר פלייס הייתה הראשונה שהצליחה לקבל את הסכמת הרגולטור להפרדת מחיר בין המכונית החשמלית לסוללה שלה, שמחירה תופס מעל 30% ממחיר הרכב. כעת קמה יצרנית רכב חשמלי ראשונה שתפעל לפי המודל ההוא. כלומר המכונית תימכר ללקוח ואילו הסוללות יימכרו בנפרד.
באפריל האחרון הודיעה וינפאסט הויאטנמית על כניסה לשוק הרכב הישראלי - וכעת היא חושפת באתר האינטרנט הישראלי שלה כי מסלולי הרכישה בארץ יכללו גם תוכנית להשכרת סוללות, כפי שהחברה מציעה גם באירופה. וינפאסט אינה מפרטת את מחירי תוכניות ההשכרה או את מחיר הרכב עבור שוק הרכב הישראלי, אך כן מדגישה כי הפרדת הסוללה מהרכב תוזיל את מחירו לצרכן אם ייחפוץ בכך. כלומר תוכניות הרכישה יכללו גם אפשרות לרכוש את הרכב עם הסוללה. לפי היצרנית: "תוכנית השכרת הסוללה האופציונלית שלנו מבטיחה אחריות לסוללה לכל החיים לצד הנגשת מחיר הרכב. VinFast מבטיחה להחליף כל סוללה שעוצמתה יורדת מתחת ל-70% ותדאג למחזורה".