סגור

שרת התחבורה פועלת למנות את מייסד אמדוקס אבי נאור ליו"ר הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים

נאור קיבל ב־2014 פרס ישראל על הקמת עמותת אור ירוק למאבק בתאונות בדרכים. המינוי כפוף לאישורו כחבר מועצת הרלב"ד ואישור רה"מ

שרת התחבורה מרב מיכאלי הודיעה היום כי היא מתכוונת למנות את אבי נאור ליו"ר הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים. המינוי בכפוף לאישורו כחבר מועצת הרלב"ד ואישור רה"מ.
נאור ייסד בשנות ה־80 את ספקית שירותי התוכנה למערכות חיוב, אמדוקס וכיהן כמנכ"ל שבע שנים. ב־2002 פרש מהחברה ומכר את מניותיו תמורת כ־250 מיליון דולר, וב־2010 מונה ליו"ר ספקית התוכנה ריטליקס. כיום נאור מכהן כיו"ר חברת הזיהוי הביומטרי FTS ביומטריקס. ב־2014 הוענק לו פרס ישראל על הקמת עמותת אור ירוק למאבק בתאונות בדרכים, קידום כפרי נוער לנוער ממשפחות מצוקה, ועל פיתוח קהילות חינוכיות בפריפריה.
1 צפייה בגלריה
תאונת דרכים בהתנהגות בין משאית לרכב בכביש 90 סמוך לפצאל
תאונת דרכים בהתנהגות בין משאית לרכב בכביש 90 סמוך לפצאל
תאונת דרכים (ארכיון)
(צילום: דוברות כבאות והצלה)
בראיון לכלכליסט משנת 2017 סיפר נאור, שבנו נהרג בתאונת דרכים, על ההיסטוריה המשפחתית שלו בכל הקשור לתאונות: "נולדתי ב־1948 בחיפה. הוריי, לאה (לולה) וישראל, עלו יחד מפולין, וכאן נולדו להם ארבעה ילדים, אני הצעיר. אחי ראובן נהרג בתאונת דרכים כשהיה בכיתה א', לפני שנולדתי. המסר של אבא, לאחותי הגדולה שהכירה אותו ולנו הקטנים, היה ברור: 'אסור לדבר על זה עם אמא אף פעם, כי זה יהרוג אותה'. 50 שנה לא דיברנו על ראובן בבית. היתה רק תמונה שלו תלויה מעל למיטת ההורים, וציור שצייר בגן, שמור בקופסת סיגרים ישנה. היה אסור לנו לגעת בה, אבל כשההורים היו יוצאים היינו פותחים אותה. "אחותי מספרת שאמא היתה אשה שמחה, שנהגה לשיר בבית, אבל אחרי מותו של ראובן זה השתנה, היא היתה די ממורמרת וחוזרת בעיניים אדומות מבית הקברות. אחרי שבני רן נהרג בתאונת דרכים החלטתי שאני רוצה למצוא את הקבר של ראובן ולשים עליו מצבה, ורק אז אחותי התחילה לדבר עליו. מצער אותי שלא דיברנו עם ההורים על זה, והיום אני חושב שיכולתי לדבר איתם מתוך שותפות גורל".
שרת התחבורה והבטיחות בדרכים, מרב מיכאלי: "המחויבות של אבי נאור לנושא, הידע והכישורים שצבר בעשרות שנים של פעילות ציבורית במאבק בתאונות דרכים הם נכס עבור המשרד והחברה בישראל כולה. אני שמחה על היענותו לקחת על עצמו את התפקיד החשוב הזה".
אבי נאור: "אני והשרה מרב מיכאלי חולקים חזון משותף וראייה אופרטיבית זהה במאבק בקטל בדרכים, מאבק שהוא משימת חיי. יש לנו חלון הזדמנויות עם פוטנציאל לחולל מהפכה בתחום הבטיחות בדרכים במדינת ישראל. מהפכה שתחסוך במהלך הזמן אלפי קורבנות, פציעות ומשפחות שבורות. אני מאחל לכולנו ולעם ישראל הצלחה במשימה".