סגור

פולקסווגן הגישה הצעה לרכישת יורופקאר ב-3.4 מיליארד דולר

בכוונת פולקסווגן לרתום את חברת ההשכרה להשקת שירות שאטלים אוטונומיים, זאת לאחר שמובילאיי הודיעה שתפעיל באירופה שאטל אוטונומי יחד עם חברת ההשכרה הגרמנית SIXT ובהסתמך על הטכנולוגיה של MOOVIT

פולקסווגן העולמית הגישה הצעה לרכישת חברת ההשכרה הצרפתית יורופקאר (Europcar) בגובה 3.4 מיליארד דולר, כך מדווחים אמצעי תקשורת באירופה. כבר אשתקד דווח באירופה כי יצרנית הרכב הגרמנית מעוניינת לרכוש את חברת ההשכרה הצרפתית.
חברת השכרה אירופית, שאינה נמנית על אחת מענקיות ההשכרה הגלובאליות, עשויה להיראות מהלך תמוה עבור יצרנית רכב – אבל בפועל דווקא חברות ההשכרה הקטנות נושאות בפוטנציאל גדול עבור יצרני הרכב: פולקסווגן אינה מסתירה את העובדה שהיא לא מעוניינת לרכוש את יורופקאר כדי להשכיר מכוניות לתיירים, אלא משום שמדובר בחברה שהיא עדיין מספיק קטנה כדי להפוך לספקית פתרונות מוביליות, כלומר בעתיד רכבי החברה יצוידו בטכנולוגיה אוטונומית שתשולב ביכולת להשתמש באפליקציות תשלום – וזו תאפשר הצבה של מכוניות, של פולקסווגן כמובן, ברחבי אירופה.
2 צפייה בגלריה
חברת השכרת הרכב יורופקאר EUROPCAR
חברת השכרת הרכב יורופקאר EUROPCAR
חברת השכרת הרכב יורופקאר
(צילום: שאטרסטוק)
לחברות כמו יורופקאר יש כיום את התשתית הלוגיסטית שכוללת סניפים, חומרה ואפליקציות ומערוכת תשלום כדי להתחיל לבסס צי של שאטלים ורכבי PAYD להשכרות קצרות מועד מבוססות טכנולוגיה.
אם החזון של פולקסווגן לרתימתה של חברת השכרה אירופית להשקת שירות שאטלים – הרי שהדבר נובע מהודעתה של מובילאיי מתחילת החודש - לפיה החברה תפעיל באירופה שאטל אוטונומי יחד עם חברת ההשכרה הגרמנית SIXT ובהסתמך על הטכנולוגיה של MOOVIT.
2 צפייה בגלריה
פס ייצור רכב חשמלי של חברת פולקסווגן
פס ייצור רכב חשמלי של חברת פולקסווגן
פס ייצור רכב חשמלי של חברת פולקסווגן
(צילום: בלומברג)
מובילאיי ופולקסווגן הודיעו בטקס חגיגי בשנת 2018 על שיתוף פעולה כחול לבן שבמסגרתו המכוניות של פולקסווגן יסעו ברחובות תל אביב בשנה הבאה עם טכנולוגיית מובילאיי. בענף הרכב העולמי הכרזות על מיזמים משותפים שאינן יוצאות לפועל הן מאורע נדיר - והעובדה שבין מובילאיי ופולקסווגן עבר ככל הנראה חתול שחור שגרם למובילאיי להחליף את הפולקסווגן האוטונומית ב-NIO - סינית אוטונומית, היא עובדה שקשה להתעלם מקיומה. וכעת, העובדה שפולקסווגן כבר מתחילה לסלול את התשתית לחבירה לחברת השכרה אירופית – וזאת באופן נפרד לחלוטין ושכלל אינו קשור לפעילותה של מובילאיי, עשוי לרמוז על נתק בין צמד החברות אשר תקף לא רק בישראל.