$
רכב

דיווח: פולקסווגן במגעים לרכוש את יורופקאר

יורופקאר, ששווי השוק שלה הוא כ-390 מיליון יורו, מתקשה להתמודד עם קריסת התיירות בעולם, שהביאה לצניחה משמעותית בהשכרות הרכב וצברה חובות של מעל מיליון יורו. זיכיון ההשכרה של יורופקאר בישראל שייך לחברת אלבר

תומר הדר 11:4124.06.20

קבוצת פולקסווגן מקיימת מגעים לרכישת חברת ההשכרה יורופקאר. כך עולה מפרסומים באירופה. בדומה להרץ האמריקאית, גם יורופקאר שבסיסה בצרפת מתקשה להתמודד עם קריסת התיירות בעולם, שהביאה לירידה של רוב היקף השכרות הרכב בעולם.

 

 

 

זיכיון ההשכרה של יורופקאר בישראל שייך לחברת אלבר. יורופקאר עצמה הייתה עד שנת 2006 בבעלותו של קונצרן פולקסווגן ואז נמכרה לקונצרן צרפתי המחזיק בה כיום. בשעתו היה זיכיון יורופקאר בישראל בבעלות משותפת של שלושה יבואני רכב: צ'מפיון מוטורס, מכשירי תנועה וסוכנות מכוניות לים התיכון.

 

 

חברת השכרת הרכב יורופקאר חברת השכרת הרכב יורופקאר צילום: שאטרסטוק

 

לפי פרסומים באירופה, שווי השוק של יורופקאר הוא כ-390 מיליון יורו - אך החברה צברה חובות של מעל מיליון יורו פולקסווגן העולמית אינה מחזיקה כיום בחברת השכרה כלשהי, אך רכישה של יורופקאר בהחלט עשויה להשתלב במערך העתידי של החברה, אשר מבצעת מהלך הדרגתי של הפיכה להיות "ספקית מוביליות", כלומר חברה שתעסוק בעתיד הרחוק גם ברכב שיתופי ואוטונומי.

x