סגור
תאונה NIO
התאונה ב-NIO (צילום: WEIBO)

ה-NIO מעופפת? מה גרם למכונית "לזנק" מהחלון ולהרוג את נוסעיה

המכונית החשמלית של היצרנית הסינית נפלה השבוע מהקומה השלישית של בניין המשרדים שלה בשנגחאי, ושני עובדים שהיו בה נהרגו; לפי החברה, האשמה אינה נעוצה בתקלה ברכב

יצרנית הרכב הסינית NIO, שמכוניות מתוצרתה נוסעות בימים אלו בכבישי ישראל במסגרת ניסוי של מובילאיי, נאלצת להתמודד בימים אלה עם פרשה מוזרה אשר התרחשה בסין: מכונית חשמלית מתוצרתה "זינקה" מהקומה השלישית של בניין המשרדים של החברה בשנגחאי.במכונית, אשר ניפצה את חלון הבניין, ונחתה ברחוב שהו שני עובדים של החברה אשר נהרגו ברגע הפגיעה. בעקבות האירוע, אשר התרחש ביום רביעי השבוע, פרסמה NIO מספר הצהרות ברשתות החברתיות בסין שחלקן נמחקו על ידה ופורסמו מחדש - וכולן טענו שהמכונית שהתעופפה מחלון מטה החברה אל הרחוב "לא היתה אשמה".
לפי הצהרת NIO, שפורסמה במדיות הסיניות, "החברה משתפת פעולה עם מחלקת ביטחון הציבור כדי לפתוח בחקירה ובניתוח של המקרה. בהתבסס על הניתוח של המצב אנו יכולים לאשר כי מדובר תאונה שלא נגרמה על ידי הרכב. אנו מצרים על התאונה ומביעים את תנחומינו על עמיתינו ועושים ככל שביכולתנו לסייע למשפחותיהם".
NIO חשפה השבוע רכב כביש שטח חדש 7 ES, שמסוגל להגיע לטווח של 850 קילומטר. היצרנית הסינית ביצעה מספר ניסיונות להיכנס לשוק הרכב הישראלי באמצעות מפיצים מקומיים, וגם באופן עצמאי (כלומר ללא יבואן), אך עד כה ללא הצלחה.