סגור
פרארי GTS
פרארי GTS (צילום: פרארי)

מציאה? מכרז החילוט הקרוב של המדינה יכלול גם פרארי אספנות

במכרז החדש שפרסם מינהל הרכב הממשלתי יש כמה מכוניות מעניינות - אחת מהן היא פרארי GTS מודל 1977, יד שלישית, ללא טסט בתוקף. מחיר דגם כזה בארה"ב יכול להגיע ליותר מ-50 אלף דולר

מכרזי מכירת הרכב של מינהל הרכב הממשלתי שמתקיימים מדי כמה חודשים, מושכים בדרך כלל סוחרי רכב ואזרחים שמעוניינים במכוניות זולות שמצבן המכני אינו בהכרח מזהיר. אולם, במכרז מכירת הרכב החדש של מדינת ישראל שפרסם מינהל הרכב מסתתרות גם כמה מכוניות מעניינות. הדבר נובע בין היתר מכך שמדינת ישראל פועלת בשנה האחרונה באופן אינטנסיבי נגד מעלימי מס, כאשר אחד ה"יעדים" הוא החרמת רכבי יוקרה.
בדרך כלל, מכרזי המכירה של מדינת ישראל כוללים מכוניות מדגמים פופולריים ששירתו בין היתר בשורות משטרת ישראל וכוחות הביטחון, או לסירוגין הוחרמו מחייבים, כאשר רשימות המכירה כוללות בדרך כלל מכוניות יוקרה גרמניות חדשות יחסית שחולטו מעבריינים וחייבים שונים - אבל מכוניות אספנות הן בדרך כלל מחזה נדיר.
כך, בין כל רישומי הרכבים המוצעים למכירה מסתתר גם רישום לפיו המדינה מציעה: "פרארי 308 GTS מודל 1977-סוג מנוע בנזין". לפי רישומי מדינת ישראל, הפרארי היא יד שלישית, ללא טסט בתוקף והיא רכב אספנות. פרארי 308 אומנם רחוקה מאוד מלהימנות על רשימת דגמי פרארי האקזוטיים של שנות השבעים, אבל עדיין מדובר בפרארי אספנות, מחזה נדיר למדי בישראל.

1 צפייה בגלריה
מכרז חילוט מינהל הרכב הממשלתי פרארי GTS מודל 1977
מכרז חילוט מינהל הרכב הממשלתי פרארי GTS מודל 1977
( צילום מסמך: מינהל הרכב הממשלתי)

ה-308 נחשבת ל"סדרת הכניסה" של פרארי מאותן שנים, כלומר מכונית שנועדה להנגיש את פרארי ליותר צרכנים, בעיקר בארה"ב, כאשר ה-GTB מצוידת בגג סגור ואילו ה-GTS היא גרסה פתוחה. דגמי ה-308 של שנות השבעים צוידו במנוע בנפח 3.0 ליטרים המפיק 252 כוחות סוס.
המדינה לא מפרסמת מחיר משוער לפרארי הקלאסית - אך בארה"ב עשוי מחירה של מכונית כזו להגיע ליותר מ-50 אלף דולר, כמובן לפני מסי יבוא לישראל, כאשר דוגמאות מובחרות במצב מעולה יכולות להגיע למחירים הרבה יותר גבוהים. מטבע הדברים, לא ניתן להעריך את מחירה של הפרארי שנמצאת בידי המדינה מכיוון שמצבה אינו ידוע. לצד הפרארי ניתן למצוא כמובן רכבים נוספים ופחות נחשבים - החל בג'יפ גראנד צ'רוקי וכלה באופנועי ב.מ.וו, קטנועי ימאהה טי מקס, קדילאק CTS ומרצדס E קלאס.