סגור

פרסום ראשון
הסכם פשרה בעקבות ייצוגית נגד 3M ישראל: תתרום 500 אלף שקל

התביעה הייצוגית עסקה באי סימון בעברית של 8 מוצרים לשימוש אישי, ביתי או משרדי. החברה הודתה כי בחלק ממוצריה הסימון לא היה מלא. עתה היא התחייבה בסימון מלא בעברית של מוצריה בתוך שלושה חודשים

חברת 3M ישראל, המספקת פתרונות ומוצרים לבית ולפנאי, תתרום מוצרים בשווי 500 אלף שקל - כך עולה מהסכם פשרה שאישרה היום (ג') שופטת בית המשפט המחוזי מרכז איריס רבינוביץ ברון, במסגרת בקשה לאישור תביעה ייצוגית שהוגשה בשנת 2019 בטענה כי 8 מוצרים של החברה שרכשה המבקשת, באמצעות עו"ד יוני מבורך, לא היו מסומנים באופן מלא בעברית.
בין המוצרים ריבועי דבק דו-צדדי, מספריים ועוד. הבקשה הוגשה בשם הצרכנים הישראלים של החברה, אשר שילמו במשך שבע שנים שקדמו להגשת כתב התביעה עבור המוצרים שלא היו מסומנים בעברית.

1 צפייה בגלריה
מוצרים של M3
מוצרים של M3
מוצרים של M3
(ברק כפיר)

מנגד, החברה טענה כי כל מוצריה סומנו בעברית. עם זאת, הודתה כי בחלק ממוצריה הסימון לא היה מלא, מאחר שלא כל הפרטים על האריזה תורגמו לעברית. החברה אף הדגישה כי אף שמוצריה נחשבים מוצרי פרימיום, עדיין מדובר במוצרים פשוטים שהשימוש בהם ברור למשתמש. על כן, נטען, לא נגרם לצרכנים נזק עקב היעדר תרגום של חלק מההוראות על האריזה.
בסופו של דבר הגיעו הצדדים להסדר פשרה בהמלצת בית משפט. יודגש כי אין בהסדר הפשרה משום הודאה של אף צד בטענת הצד האחר.
במסגרת הסדר הפשרה הצדדים הבהירו כי הוא חל על מוצרים המיועדים לצריכה לשימוש אישי, ביתי או משרדי. ההסדר אינו חל על מוצרים המיועדים לשוק המקצועי או המוסדי.
בהסדר הפשרה הוסכם כי החברה תתרום ממוצריה למוסדות עליהם הסכימו הצדדים. שווי המוצרים הנתרמים יעמוד כאמור על 500 אלף שקל. בנוסף התחייבה החברה לסמן את כלל מוצריה המשווקים בישראל בסימון מלא בעברית בתוך שלושה חודשים מיום אישור הסדר הפשרה.