סגור

מיום שני הבא: בידוד מלא לשבים מרוב מדינות העולם

קבינט הקורונה עדכן את מדיניות הטיסות הנכנסות - ואם הכנסת תאשר את ההחלטה, בשבוע הבא החוזרים מעשרות מדינות יצטרכו להיכנס לבידוד של שבוע גם אם התחסנו. במקביל, הקבינט עדכן את רשימת היעדים האדומים שאסור לטוס אליהם ללא אישור מוועדת החריגים. זו הרשימה המלאה

קבינט הקורונה עדכן פעם נוספת את סיווג המדינות השונות בהתאם לרמת התחלואה בהן - ואם ועדת החוקה תאשר מחר בדיון שתקיים את המדיניות החדשה, החל מיום שני הבא החוזרים מרוב היעדים בעולם יצטרכו בידוד מלא של שבוע, גם אם הם מחוסנים, בכפוף לשתי בדיקות קורונה שליליות.
ממשרד הבריאות נמסר הערב (ראשון) כי הקבינט עדכן את רשימת המדינות האדומות. וכעת בולגריה, ברזיל, גאורגיה, מקסיקו, ספרד וטורקיה מוגדרות אדומות - כלומר בסיכון מירבי והטיסה אליהן תתאפשר רק באישור ועדת חריגים.
מנגד, הנסיעה לאוסטריה, אוסטרליה, הונג קונג, הונגריה, טייוואן, מולדובה, ניו זילנד, סין, סינגפור וצ'כיה שהוגדרו צהובות תתאפשר בתנאי שבחזרה לישראל נוסעים מחוסנים יהיו בבידוד עד לקבלת תשובה שלילית או בחלוף 24 שעות - המוקדם מביניהם. נוסעים שאינם מחוסנים יהיו חייבים בבידוד מלא.

1 צפייה בגלריה
עומסים ב נמל תעופה בן גוריון קורונה נתב"ג
עומסים ב נמל תעופה בן גוריון קורונה נתב"ג
עומסים בנתב"ג
(צילום: עמית שעל)

משרד הבריאות המליץ לקבינט לא לאפשר טיסה ללא אישור ועדת חריגים לרשימה נרחבת יותר של מדינות, ובהן דרום אפריקה, בלארוס, אוזבקיסטן, בריטניה ועוד - אולם הקבינט החליט על רשימת מדינות מצומצמת יותר. הודו, שהייתה חלק מהרשימה, יורדת מהרשימה אחרי תקופה ארוכה שבה הייתה חלק מהרשימה לאור התפשטות וריאנט הדלתא.
במסגרת המדיניות הקודמת של הקבינט ומשרד הבריאות, סווגו מדינות העולם לפי שלוש קטגוריות: מדינות באזהרת מסע שהשבים מהן נדרשים להיכנס לבידוד בן 24 שעות למחלימים ומחוסנים ובידוד מלא לאזרחים שאינם מחוסנים; מדינות באזהרה חמורה שדרשו בידוד מלא גם למחוסנים ומחלימים וגם לכאלה שאינם; ומדינות ברמת סיכון מירבית, שיציאה אליהן מחייבת אישור ועדת חריגים וחזרה מהן דורשת בידוד מלא.