סגור

פייסבוק צנחה בדירוג מקומות העבודה הטובים ביותר בארצות הברית

לאחר שנה של שערוריות מטא, החברה-האם של ענקית המדיה החברתית, נפלה בדירוג מקומות העבודה הטובים ביותר בארצות הברית של אתר הקריירה גלאסדור, מהמקום ה-11 למקום ה-47; במקום הראשון דורגה יצרנית השבבים אנבידיה, אפל דורגה במקום ה-56, ואינטל במקום ה-92; בעשירייה הפותחת גם גוגל וסיילספורס

מטא, החברה-האם של פייסבוק, נפלה 36 מקומות בדירוג השנתי של מקומות העבודה הטובים ביותר לעבוד בהם בארצות הברית שמפרסם אתר הקריירה גלאסדור. ענקית המדיה החברתית נפלה מהמקום ה-11 בשנה שעברה למקום ה-47 בדירוג הנוכחי לאחר שנה של משברי יחסי ציבור.
פייסבוק נכנסה לראשונה לדירוג של מאה החברות הטובות ביותר לפני 12 שנה, והמקום ה-47 הוא הנמוך ביותר בו דורגה מאז. לפי גלאסדור העובדים אמנם שיבחו את העובדה שהחברה מעניקה להם עצמאות בעבודתם, מספקת להם הטבות נרחבות ואף את האפשרות לעבוד על מוצר שמגיע לאנשים רבים ועם עובדים שהם נהנים מהם, אך מנגד רבים תיארו גם נושאים שליליים כמו ביקורת ציבורית לא רצויה, היעדר פעולה מצד ההנהלה בנוגע לבעיות בפלטפורמות ותהיות לגבי הכיוון העתידי של החברה.
מטא ספגה ביקורת ציבורית נוקבת לאחר שעובדת לשעבר חשפה אלפי מסמכים פנימיים על השפעת הפלטפורמות על המשתמשים. העובדת פרנסס האוגן הדליפה את המסמכים בשנה שעברה למספר כלי תקשורת, ובהמשך אף העידה על תוכנם בקונגרס. אחד המסמכים שעורר סערה ציבורית היה מחקר שערכה החברה ומצא שאפליקציית אינסטגרם מעוררת בעיות נפשיות בקרב נערות.
1 צפייה בגלריה
מארק צוקרברג מכריז על השם החדש של פייסבוק
מארק צוקרברג מכריז על השם החדש של פייסבוק
מארק צוקרברג מכריז על השם החדש של פייסבוק
(Reuters)
עוד לפני השערוריות הללו ספגה החברה ביקורת לאחר שהחליטה לחסום את חשבונו של נשיא ארצות הברית לשעבר דונלד טראמפ בעקבות ההתפרעויות בגבעת הקפיטול בינואר. ביקורת נוספת שהוטחה בה היתה בשל ההתמודדות שלה עם מידע כוזב שהופץ על מגפת הקורונה.
לאורך השנים המיקום של פייסבוק בדירוג של גלאסדור עבר שינויים לא מעטים. לשיא הגיעה ב-2018, אז דורגה ראשונה, אך כבר שנה לאחר מכן הודחה מהפסגה על רקע שערוריית הדלפת המידע לקיימברידג' אנליטיקה.
הדירוג נקבע בהתבסס על ביקורות וניקוד מצד עובדים לאורך תקופה של 12 חודשים שהסתיימה באוקטובר 2021.
את המקום הראשון, ואת התואר החברה הטובה ביותר לעבוד בה, קטפה יצרנית השבבים אנבידיה, ואחריה דורגו חברת התוכנה HubSpot וחברת המחקר ביין (Bain & Co). eXp Realty ובוקס סוגרות את החמישייה הראשונה. חברת הייעוץ בוסטון קונסולטינג גרופ שישית, ואחריה גוגל. Veterans United Home Loans, מותג בגדי היוגה לולולמון וסיילספורס מדורגות במקומות השמיני, התשיעי והעשירי בהתאמה.
חברת טכנולוגיה נוספת שחוותה ירידה חדה בדירוג היא זום, שנפלה מהמקום ה-22 בשנה שעברה עד למקום המאה השנה. זו הירידה החדה ביותר בדירוג. הביקורות טענו לשינוי לרעה בתרבות בתקופות הלחוצות, והיו תלונות על סביבת העבודה המהירה.
מבין מאה החברות שדורגו, 40 היו מסקטור הטכנולוגיה, זאת לעומת 28 בשנה שעברה, ובהן אפל, שדורגה במקום ה-56, ואינטל במקום ה-92. הדירוג כולל חברות עם אלף עובדים ומעלה.