סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק

מטא מודיעה לעובדים על דחיית החזרה למשרדים בחודשיים

ההחלטה התקבלה בעקבות התפשטות האומיקרון בארה"ב, שהביאה גם את גוגל ואפל לדחות את החזרה הפיזית לעבודה. בנוסף, מטא תחייב את העובדים להציג הוכחות לקבלת הבוסטר לפני שובם למשרד. "החלטנו לספק לעובדים יותר זמן להחליט מה עובד להם הכי טוב"

מטא, החברה האם של פייסבוק, הודיעה ביום שני כי היא דוחה את תוכניות החזרת העובדים בארה"ב למשרדים עד ה-28 במרץ. כמו כן, החברה תחייב את העובדים להציג הוכחות לקבלת הבוסטר לפני החזרה הפיזית, כך לפי דיווח באתר CNBC.
לפי ההודעה שפרסמה מטא, דחיית החזרה למשרדים מעניקה לעובדים יותר גמישות בכל הנוגע להסדרי העבודה שלהם לנוכח ההשפעות המתמשכות של המגפה. ענקית המדיה החברתית, שהמטה שלה שוכן במנלו פארק שבקליפורניה, תכננה במקור לפתוח את המשרדים בחזרה לעובדים מחוסנים כבר ב-31 בינואר. "אנחנו מתמקדים במאמצים לוודא שימשיכו להיות לעובדים שלנו אפשרויות בנוגע להיכן הם עובדים בהתחשב במצב הקורונה העכשווי", מסרה ג'אנל גייל, סגנית נשיא במטא למשאבי אנוש. "אנחנו מבינים שחוסר הוודאות המתמשך מקשה על קבלת החלטות לגבי מקום העבודה, אז החלטנו לספק לעובדים יותר זמן להחליט מה עובד להם הכי טוב".
1 צפייה בגלריה
פייסבוק משנה את השם ל Meta מטא השלט החדש במטה החברה בקליפורניה
פייסבוק משנה את השם ל Meta מטא השלט החדש במטה החברה בקליפורניה
המטה של מטא בקליפורניה. יוותר מיותם
(צילום: גטי)
אם עובדים ירצו להמשיך ולעבוד מרחוק אחרי ה-28 במרץ יהיה עליהם להגיש בקשה רשמית לחברה עד אמצע מרץ. ממטא נמסר עוד כי הדחיות בחזרה למשרדים תימשכנה לאורך תקופה של בין שלושה לחמישה חודשים.
זן האומיקרון כבר אילץ כמה וכמה חברות טכנולוגיה לשנות את תוכניות החזרה למשרדים שלהן, אך מטא היא אחת החברות הגדולות הראשונות שהודיעה כי תדרוש הוכחת קבלה של זריקת בוסטר כתנאי לחזרה למשרד.
בחודש שעבר הודיעה אפל כי אין לה תאריך רשמי לחזרה למשרדים ועוד קודם לכן דחתה גוגל את החזרה שתוכננה ל-10 בינואר למועד בלתי ידוע עד שתתבסס "סביבת עבודה יציבה וארוכת טווח".