סגור

פרסום ראשון
אושר הליך פשיטת רגל נגד מייק בן ארי; "ברח מהארץ מאימת נושיו"

בתוך כך הודיע הנאמן, עו"ד ליאור דגן, כי הגיע להסכמות עם רשות ני"ע לפיהן הערבות הבנקאית בסך 2 מיליון שקל של בן ארי תחולט, והכסף ייכנס לקופת פשיטת הרגל למימון פעולות למען המשקיעים והנושים

עכשיו זה רשמי: השופט חגי ברנר הוציא במהלך דיון שהתקיים היום בעניין מייק בן ארי צו לפתיחה בהליכים נגד בן ארי. המשמעות היא שהליך פשיטת רגל החל נגד בן ארי במסגרתו הנאמן הזמני לנכסיו, עו"ד ליאור דגן, יפעל לכינוס נכסיו של בן ארי לצורך חלוקה לנושיו. השופט קבע בהחלטתו כי "מקום הימצאו של בן ארי איננו ידוע. בהחלט יש רגליים לסברה שהוא ברח מהארץ מאימת נושיו ומאימת הרשויות. החשש כי כך הוא הדבר מקבל חיזוק ממכתב ששלח בן ארי עצמו למשקיעים, שבו אף הודה בביצוע הונאה כלפיהם בכל הנוגע להשקעות בקרן בלו ריבר. בן ארי אף איים לפרוע את חובותיו אך ורק למי שישתף פעולה עמו, כלומר מדובר באיום לבצע העדפת נושים אסורה". השופט קבע כי "במקרה הנוכחי הוכחה חדלות פירעונו של בן ארי נוכח הערבויות האישיות עליהן חתם".

1 צפייה בגלריה
מייק בן ארי חברת EGFE
מייק בן ארי חברת EGFE
מייק בן ארי
(מתוך אתר EGFE)
בתוך כך ציין היום בפני בית המשפט הנאמן עו"ד ליאור דגן שמונה לחברה של בן ארי ולנכסיו האישיים כי הגיע להסדר זמני עם רשות ני"ע: "כבר יש טיוטה כמעט מוסכמת לחלט את הערבות הבנקאית של בעל השליטה בסך 2 מיליון שקל. זה ייכנס לקופת פשיטת הרגל וישמש בעצם למימון הפעולות הדחופות. מצד שני אני אסכים להארכת הצווים הזמניים ב-12 חודשים בבית המשפט הפלילי (מדובר בצווים לחילוט כספים של החברה של בן ארי ובן ארי שנתפסו – ל.ד)". הנאמן ציין בפני בית המשפט כי ימשוך את בקשתו להורות לרשות ני"ע לפעול לצמצום צווי החילוט הזמניים שהוטלו על נכסי וכספי החברה של בן ארי.
הנאמן ציין השבוע בפני בית המשפט במסגרת בקשה שהגיש כי "מדובר בכ-1,000 משקיעים שונים שאיבדו את כספם, חלקם איבדו ממש את עולמם ואת כל רכושם... מבדיקה ראשונית של מסמכי החברה עולה כי היקף כספי המשקיעים ש'נעלמו' עומד על למעלה מ-500 מיליון שקל".
החלטת בית משפט לפתוח בהליך פשיטת רגל נגד בן ארי ניתנה בהמשך לבקשה שהגישו 436 משקיעים בחברה של בן ארי. במסגרת הבקשה שהגישו המשקיעים למתן צו פתיחת הליכים נגד בן ארי הם טענו באמצעות עורכי הדין איתן ארז ומור בן שושן כי "המדובר בפרשה מסמרת שיער שבה הונה בן ארי את מאות המבקשים ומאות משקיעים רבים נוספים, פרשה המזכירה עד מאוד את מעלליו של הנוכל הבינלאומי ברנרד מיידוף. פרשה זו הותירה מאות משפחות שאיבדו את כל רכושן או חלק גדול הימנו".
לטענת המשקיעים שהגישו את בקשת פשיטת הרגל, בן ארי הציג את עצמו למבקשים כעומד בראש חברת אי. ג'י. אף. אי EGFE: "בן ארי נטל באמצעות החברה כספים ממאות משקיעים לכאורה עבור אפיקי השקעה רבים, נמנע מלהשקיע את הכספים בפועל, תוך שהוא משלם את הריביות האסטרונומיות שהובטחו על ידו לנושים הקודמים בזמן מכספי הקרן של המשקיעים החדשים, דפוס פעולה המכונה 'הונאת פונזי'. חלק מן הנושים התפתו לקבל הכנסה חודשית קבועה, וחלק אחר פותו לקבל ריבית גבוהה של 10%-14% לשנה. בנוסף לכך הובטחו למשקיעים בונוסים שונים ומשונים, בדרך כלל 3% לשנה. בן ארי נתן באופן אישי ערבויות אישיות למשקיעים לצורך 'הבטחת השקעתם'".
רשות ני"ע תפסה נכסים בשווי עשרות מיליוני שקלים
בתוך כך, רשות ניירות ערך תפסה, במסגרת תיק החקירה של מיכאל בן ארי וחברת EGFE, נכסים וכספים בהיקף של עשרות מיליוני ש"ח.
רשות ניירות ערך הגישה לבית המשפט בקשה המוסכמת על שני הצדדים (הרשות והמפרק) לאחזקת הנכסים שנתפסו על ידי הרשות למשך 18 חודשים.
במסגרת החקירה המתנהלת, ממשיכה הרשות בפעילותה לאיתור ולתפיסת נכסים וכספים.