סגור

"גנץ מונע את הרחבת הפטור מארנונה לעסקים שנפגעו מהקורונה"

כך טענו ח"כים מיש עתיד ומש"ס בדיון בוועדת הכספים, הנוגע להעלאת הצעת המחליטים לממשלה בנושא אישור פטור מארנונה לעסקים שאיבדו הכנסות בשיעור של יותר מ-60%. שווי ההרחבה עמד על כ-90 מיליון שקל. לטענתם, ההצעה תקועה כיוון שגנץ דורש לאפשר קודם מינויים בנציגויות ישראליות בחו"ל

הצעת מחליטים שנועדה להרחיב את הפטור מארנונה לעסקים שנפגעו מקורונה, תקועה בשל השיתוק הפוליטי.
לדברי חברי כנסת בוועדה, רה"מ החלופי ושר הביטחון בני גנץ מסרב להעלות את ההחלטה לממשלה, עד שלא יאופשרו מינויים בנציגויות ישראליות בחו"ל.
בדיון סוער בוועדת הכספים התברר כי אף שהוסכם על מתווה שיכלול עסקים חדשים שנפתחו בשנת הקורונה ועסקים עם מחזור הכנסות גדול (מעל 400 מיליון שקל) ויפטור אותם מארנונה במקרה של ירידת הכנסות של מעל 60%, החלטת הממשלה תקועה בשל ריבים פנימיים בתוך הקואליציה.
2 צפייה בגלריה
ח"כ משה גפני יהדות התורה ועידת התחזיות
ח"כ משה גפני יהדות התורה ועידת התחזיות
ח"כ משה גפני, יו"ר ועדת הכספים
(צילום: אלכס קולומויסקי)
מדובר בדרישה שהעלו חברי הכנסת בפני שר האוצר ישראל כץ בדיון בוועדת הכספים שהתקיים בדצמבר 2020. הדרישה התקבלה ונוסחה החלטת ממשלה שמתעכבת בשל אי-הסכמה של כל גורמי הממשלה.
ח"כ מיקי לוי (יש עתיד) אמר: "אני מסתכן ולא אכפת לי כי אני מחפש את טובת העסקים, מפלגה אחת מעכבת את התשלום הזה. אני מבקש ומתחנן בפני בני גנץ: לא הכל פוליטיקה, יש אנשים שיושבים ומחכים". ח"כ ינון אזולאי (ש"ס) כינה את שר הביטחון גנץ "השר לאטימות חברתית, לא מבין מה זו פריפריה".
2 צפייה בגלריה
בני גנץ השבעה ממשלה מליאה כנסת
בני גנץ השבעה ממשלה מליאה כנסת
רה"מ החליפי ושר הביטחון בני גנץ
(צילום: ערוץ הכנסת)
לטענת ח"כ קרן ברק (הליכוד), "כחול לבן לא רצתה לתת הישגים בתקופת הבחירות ואפשר להבין את זה. אבל כחול לבן מסרבת להעלות את ההצעה לממשלה כי היא רוצה בתמורה 37 מינויים בנציגויות דיפלומטיות".
בדיון בוועדת הכספים לא נכח נציג מטעם מפלגת כחול לבן.
מפלגת כחול לבן לא מסרה תגובה, נכון לעכשיו.