סגור
חברת נמל אשדוד מציגה את התוצאות הכספיות לרבעון השלישי לשנת 2023
נמל אשדוד. נמצא בתקופה מאתגרת (אבי רוקח)

בנקאי בכיר אך נטול ניסיון בתשתיות ובספנות: זהו המנכ"ל החדש של נמל אשדוד

דירקטוריון חברת נמל אשדוד אישר את מינויו של ניסן לוי לתפקיד המנכ"ל. יש לו אמנם ניסיון מרובה בבנקאות כסמנכ"ל בכיר במזרחי טפחות, כמו גם בסוגיות כוח אדם – אך עד כה לא עסק בתחום הנמלים. זאת בזמן שהנמל מצוי בתקופה מאתגרת במיוחד עקב המלחמה

המנכ"ל החדש של נמל אשדוד הוא רואה החשבון ניסן לוי, לשעבר סמנכ"ל בכיר בבנק מזרחי טפחות. דירקטוריון חברת נמל אשדוד אישר היום (ד') את מינויו של לוי לתפקיד מנכ"ל חברת הנמל. המינוי כפוף לאישור ועדת המינויים ברשות החברות הממשלתיות ואישורם של שרת התחבורה מירי רגב והממונה על רשות החברות השר דוד אמסלם.
ללוי ניסיון ארוך שנים בבנקאות כמו גם בסוגיות כוח אדם – אך עד כה לא עסק בעולמות התשתיות, הלוגיסטיקה או הנמלים והספנות בפרט. נמל אשדוד התנהל תקופה ארוכה מאוד ללא מנכ"ל קבוע, מאז עזיבתו של המנכ"ל הקבוע הקודם משה שיקו ז'אנה (היום מנכ"ל הרכבת) ביוני 2022. ביולי הקודם התפזרה הוועדה הקודמת לבחירת מנכ"ל לנמל מבלי לבחור באף אחד מהמועמדים, ביניהם ממלא מקום המנכ"ל הנוכחי אלי בר יוסף.
במודעת הדרושים למציאת מנכ"ל לנמל לא צוין כי קיימת חובה שהמועמד יגיע מעולמות התשתיות, אך נכתב כי "ניסיון ניהולי בכיר בתחום התפעול, הלוגיסטיקה או תשתיות מהווה יתרון".
1 צפייה בגלריה
ניסן לוי בנק מזרחי טפחות
ניסן לוי בנק מזרחי טפחות
ניסן לוי
(צלם: גבריאל סטרוק )
נמל אשדוד נמצא בתקופה מאתגרת, גם בעקבות המלחמה שפגעה בכמות הסחורות העוברות דרכו וגם עקב התגברות התחרות בסקטור הנמלים. נמל אשדוד הוא הנמל הממשלתי האחרון בישראל, בקווי היסוד של הממשלה מצוין כי הוא אמור להיות מופרט – אך השרים רגב ואמסלם נמנעים מלקדם זאת בין השאר עקב לחצים מצד ועדי העובדים של החברה המחוברים לליכוד.
בהודעה שפירסם הנמל נכתב כי "רו"ח ניסן לוי כיהן בתפקידו האחרון כחבר הנהלה וסמנכ"ל בכיר בבנק מזרחי טפחות, בכפיפות ישירה למנכ"ל ולדירקטוריון הבנק. רו"ח לוי הינו בעל קריירה ענפה בתחום הפיננסים וכיהן בתפקידים בכירים ומגוונים במערכת הבנקאות - בנק ירושלים ובנק מזרחי טפחות. בשנים 2011-2013 שימש כמשנה למנכ"ל בנק ירושלים וניהל את החטיבה הפיננסית ובשנים 2009-2011 ניהל את חטיבת הסיכונים. רו"ח לוי כיהן בשנים 2014-2019 כסמנכ"ל בבנק מזרחי טפחות וניהל את חטיבת תכנון, תפעול ונכסי לקוחות. בשנים 2020-2023 שימש רו"ח לוי כסמנכ"ל חטיבת ההון האנושי, משאבים ותפעול. במקביל לכך, כיהן לוי כיו"ר דירקטוריון של ארבע חברות בנות של הבנק. רו"ח לוי סיים תואר ראשון בהצטיינות (BA) בכלכלה וחשבונאות מהאוניברסיטה העברית, ירושלים, ובעל תואר שני בהצטיינות (MBA) במנהל עסקים מהאוניברסיטה העברית בירושלים, כמו כן הינו בעל רישיון לראיית חשבון. לוי משרת במילואים בדרגת רס"ן ביחידת חי"ר".
שאול שניידר, יו"ר דירקטוריון נמל אשדוד, אמר: "בחרנו בניסן לוי מתוך אמונה ביכולתו לנווט את הספינה במים הסוערים של התקופה. חשוב לנו בנמל אשדוד, במיוחד לאור האתגרים הרבים, להבטיח רציפות ניהולית ואנו בטוחים שבעזרת הניסיון הרב והערכים שלוי מביא עימו לתפקיד נוכל להצעיד את נמל אשדוד קדימה, לצמיחה ולהמשיך ולהניע את הכלכלה הישראלית".