סגור

בלעדי
בעיצומו של משבר: מנכ"ל נמל אשדוד רוצה להיות מנכ"ל חברת החשמל

משה שיקו ז'אנה שמנהל את הנמל מ-2020 מצטרף למרוץ לתפקיד במקומו של עופר בלוך, שעובר לנהל את שופרסל. מולו מתמודדים שני סמנכ"לים בחברת החשמל, אבי דויטשמן ויצחק בלמס

משה (שיקו) ז'אנה, מנכ"ל נמל אשדוד המכהן, מצטרף למרוץ לתפקיד מנכ"ל חברת החשמל, כך נודע ל"כלכליסט". ז'אנה מבקש להחליף את עופר בלוך, שיסיים בקרוב את תפקידו בחברת החשמל לטובת ניהול שופרסל.


מול ז'אנה מתמודדים על התפקיד שני סמנכ"לים בחברת החשמל, אבי דויטשמן ויצחק בלמס. ב"כלכליסט" פורסם כי שר האוצר אביגדור ליברמן היה מעוניין לקדם לתפקיד את מנכ"ל המוסד לביטוח לאומי מאיר שפיגלר. בשבוע שעבר, לאחר שמונה חודשים ללא יו"ר, מונה בסופו של דבר דב בהרב לתפקיד.
ז'אנה נכנס לתפקיד מנכ"ל נמל אשדוד במרץ 2020. הוא נחשב למועמד המועדף על יו"ר הנמל אורנה הוזמן־בכור, אולם בשנה האחרונה יחסי השניים עלו על שרטון על רקע אי־הסכמות בין ההנהלה לדירקטוריון. ייתכן שזו הסיבה שז'אנה, המקורב גם לשרת הכלכלה אורנה ברביבאי, בוחן אפיקי תעסוקה חדשים.

1 צפייה בגלריה
שיקו ז'אנה מנכ"ל נמל אשדוד כנס נדל"ן
שיקו ז'אנה מנכ"ל נמל אשדוד כנס נדל"ן
שיקו ז'אנה מנכ"ל נמל אשדוד

העימותים בין ז'אנה להוזמן־בכור היו מגוונים, מעימות סביב אמיתות נתוני התפעול של המנופים בנמל שמשפיעים על המענק לסמנכ"ל הלוגיסטיקה, דרך הסכם עבודה חדש שגובש עם ההסתדרות ולא אושר בדירקטוריון, ועד ניסיון של ז'אנה למנות סמנכ"ל תפעול, שנבלם למורת רוחו של ז'אנה.