סגור

מהקיץ הבא: ונציה תגבה דמי כניסה מתיירים ומספר המבקרים יוגבל

דמי הכניסה יעמדו על בין 3 ל-10 יורו. כמו כן, העיר שנחשבת לאחת מיעדי התיירות הפופולריים בעולם, מתכוונת לחייב גם את המבקרים הפוטנציאלים להזמין מראש חדרים במלונות המקומיים


בוונציה מתכוונים לגבות דמי כניסה מתיירים ולקבוע מכסות לכמות האנשים שיכולים להיכנס לעיר החל מהקיץ הבא, כך לפי דיווח בסוכנות הידיעות בלומברג. העיר האיטלקית, שנחשבת לאחת מיעדי התיירות הפופולריים בעולם, מתכוונת לחייב גם את המבקרים הפוטנציאלים להזמין מראש חדרים במלונות המקומיים.

כחלק מהתכנית יותקנו שערים חשמליים בנקודות הגישה המרכזיות למרכז ההיסטורי של העיר.

2 צפייה בגלריה
ונציה גונדולה איטליה
ונציה גונדולה איטליה
ונציה
(צילום: בלומברג)
צעדים לצמצום הכמויות הגדולות של התיירים המגיעים לעיר בכל שנה נדונו כבר בעבר, אך הופסקו בשנה שעברה לאחר שהקורונה הובילה להאטה בתיירות. אולם, כעת כשחלה התאוששות החלו לחשוב שוב על פתרונות. כך למשל בחודש שעבר הכריזו הרשויות כי לא יאפשרו לספינות שייט גדולות לעגון במרכז ההיסטורי של העיר.
לפי הדיווח, דמי הכניסה לוונציה יעלו בין 3 ל-10 יורו, תלוי בעונה ובכמות התיירים הצפוייה באותו יום. לתושבים המקומיים, קרובי משפחה של תושבים ותיירים שהזמינו מראש חדר במלון בעיר יהיה פטור מהתשלום.
2 צפייה בגלריה
ונציה גשר ריאלטו גונדולה איטליה
ונציה גשר ריאלטו גונדולה איטליה
ונציה. ברקע גשר ריאלטו
(צילום: בלומברג)
עם זאת, מדובר בצעד שנוי במחלוקת. כך למשל חבר המועצה מרקו גספריאנטי טען כי הוא יהפוך את ונציה ל"פארק שעשועים", ולכן הציע להגביל את הכניסה רק לאזורים עמוסים במיוחד כמו כיכר סן מרקו.