סגור

ונציה תמנע עגינת ספינות נוסעים בתחומה

הצו ייכנס לתוקף ב־1 באוגוסט וימנע מהספינות להתקרב לאתרים מפורסמים, כמו כיכר סן מרקו. רשות הנמלים השיקה מכרז להכשרת נמלים באזור התעשייה, במרחק בטוח ממרכז העיר העתיקה, לעגינת ספינות קרוזים

ממשלת איטליה ניצבה לצד תושבי ונציה ותאסור על ספינות שיט גדולות לעגון בקרבת התעלות והכיכרות המפורסמות של העיר.

בהחלטת הממשלה בראשותו של מריו דראגי, האיסור יהיה תקף עד להקמת אתרי עגינה חדשים - על כך מדווח "הוול סטריט ג'ורנל".

2 צפייה בגלריה
נובמבר 2019 הצפות ונציה איטליה 1
נובמבר 2019 הצפות ונציה איטליה 1
הצפות בונציה
(צילום: איי אף פי)

הטענה המרכזית של המקומיים, שאותה הם משמיעים זה עשורים, היא שכלי השיט הגדולים מזיקים למרקם העדין של העיר ושוחקים את היסודות השבריריים של המבנים העתיקים הסמוכים לים.
בה בעת, ההחלטה עתידה לפגוע בכלכלת ונציה, זאת לאחר שנפתחה מחדש לתיירות בחודש שעבר. בשנה שעברה הפסידה העיר כ־200 מיליון יורו בהכנסות מתיירות, בשל הפסקת פעילות הספינות ברקע מגפת הקורונה.
הצו ייכנס לתוקף ב־1 באוגוסט וימנע מהספינות להתקרב לאתרים מפורסמים, כמו כיכר סן מרקו. רשות הנמלים השיקה מכרז להכשרת נמלים באזור התעשייה, במרחק בטוח ממרכז העיר העתיקה, לעגינת ספינות קרוזים. בתעשיית הקרוזים ברכו על ההחלטה.
"אנחנו מחכים להתקדמות במציאת סידור חלופי לעגינה לקראת עונת 2022", נמסר מההתאחדות הבינלאומית של ספינות הקרוזים. מנגד, עובדי תעשיית התיירות המקומית טוענים כי הספינות הן חבל הצלה לעיר. "זו החלטה אבסורדית. איך אפשר להפסיק פעילות בכזו פתאומיות?" תהה אנטוניו וולקה, העובד בחברה שמעבירה ציוד ומזוודות לספינות. "שיסתכלו על העובדים שלא עבדו ב־18 החודשים האחרונים ויבינו כמה נזק הם גורמים".

2 צפייה בגלריה
גשר ריאלטו ונציה איטליה יוני 2021
גשר ריאלטו ונציה איטליה יוני 2021
גשר ריאלטו ונציה איטליה. יוני 2021
(צילום: בלומברג)