סגור

ביהמ"ש העליון קבע: רומן זדורוב ישוחרר מהכלא למעצר בית

השופט אלכס שטיין דחה את ערר הפרקליטות על החלטת המחוזי לשחרר את זדורוב למעצר בית באיזוק אלקטרוני, אך הוסיף שלושה תנאים לשחרור: איסור ביקורים, אפשרות למשטרה לבצע האזנות למכשיריו והפקדת דרכונו כדי שלא ייצא מישראל

בית המשפט העליון הכריע הבוקר (ה') כי אחרי 15 שנה בכלא, רומן זדורוב ישוחרר מהכלא למעצר בית בכפוף לעמידה בתנאים. השופט אלכס שטיין דחה את ערר פרקליטות המדינה על ההחלטה לשחרר את זדורוב באיזוק אלקטרוני, והוסיף שלושה תנאים חדשים לשחרור. לפי הערכות, זדורוב ישתחרר בשעות הקרובות מכלא שאטה למעצר הבית.

2 צפייה בגלריה
רומן זדורוב בבית המשפט 18.8.21
רומן זדורוב בבית המשפט 18.8.21
רומן זדורוב בבית המשפט החודש
(אלעד כרשגורן)
הפרקליטות הגישה ערעור על החלטת בית המשפט המחוזי בנצרת, שקבע בשבוע שעבר תנאים חדשים לשחרורו של זדורוב, שהורשע ברצח תאיר ראדה, עד לפתיחת משפטו החוזר. ביום שישי האחרון התקיים דיון בעליון בפני השופט אלכס שטיין. זדורוב עצמו לא נכח בדיון, אלא צפה בו מרחוק מהכלא.
2 צפייה בגלריה
אלכס שטיין שופט בית המשפט העליון
אלכס שטיין שופט בית המשפט העליון
אלכס שטיין, שופט בית המשפט העליון
(אוהד צויננברג)
בית המשפט העליון הוסיף כאמור שלושה תנאי שחרור חדשים לזדורוב: יחול איסור על מבקרים להיכנס לשטח הבית שבו ישהה זדורוב במעצר הבית - למעט בני משפחה, מפקחים ועורכי דינו - גורמי אכיפת החוק יורשו לבצע האזנות סתר למכשירי טלפון ולמחשבים שבהם ישתמש זדורוב והוא יצטרך להפקיד את דרכונו בבית המשפט.
השופט שטיין קבע כי "החלטתו של המשנה לנשיאה, השופט (בדימ') חנן מלצר, לבטל את הרשעת המשיב, רומן זדורוב, ולהורות על עריכתו של משפט חוזר בעניינו – משמעה: החלשה בעוצמת הראיות אשר נדרשות על פי הדין למעצר עד תום המשפט. בנסיבות אלו, וכן בהתחשב באורך המאסר שהמשיב כבר ריצה בכלא; בכך שהמסוכנות שלכאורה נשקפת ממנו פחתה; ולנוכח תנאי המסגרת של מעצר-בית מלא באזוק אלקטרוני, אשר נקבעו על ידי בית המשפט המחוזי נצרת – הוחלט לאפשר למשיב לעבור מן הכלא למסגרת שאושרה לו על ידי בית המשפט המחוזי, בכפוף להוספה של מספר תנאים מגבילים אשר נועדו להבטיח את מטרותיו של ההליך הפלילי ואת שלום הציבור", נאמר בהחלטה. אילנה ראדה, אמה שך תאיר, אמרה על שחרור זדורוב: "רגשות מעורבים, רציתי שיישאר בכלא עד שהמשפט יסתיים".
עו"ד איתמר גלבפיש, מהמחלקה הפלילית בפרקליטות המדינה, אמר בדיון כי המדינה דורשת להשאיר את זדורוב מאחורי סורג ובריח. "אנחנו מבינים את החשש לכליאת שווא, אבל מדובר לכאורה באדם שרצח ילדה בבית ספר", אמר. "זה החשש שלנו. שהאדם לא ישלוט במעשיו ובכעסו. זה אדם שכן נמצא אשם בעבר. לכן, אנחנו לא חושבים שאיזוק אלקטרוני מספיק טוב. אנחנו פוחדים פחד של ממש". הוא ציין שאף שזדורוב אמור להיות עם אזיק אלקטרוני, הוא יש חשש שיימלט.
סנגורו של זדורוב, עו"ד ירום הלוי, טען כי "הראיות הן ראיות של זיכוי עם סימן קריאה. זדורוב מתנהג טוב בכלא, הוא עובד בכלא. בפרקליטות טוענים שיש ריב של מומחים. אני אומר שיש תמימות דעים בין כל המומחים".