סגור

פרסום ראשון
"בלתי אפשרי": ראשי מערך האשפוז נגד יישום מתווה הורוביץ

מנהלי בתי החולים שוב פנו לשרי הבריאות והכלכלה בטענה כי המתווה לקיצור תורנויות המתמחים אינו אפשרי בשלב זה בשל היעדר רופאים חדשים: "אנו, שמכירים המערכת על כל רבדיה, חוזרים ומציינים כי המתווה הנוכחי אינו ישים"

מנהלי בתי החולים בישראל- הממשלתיים, של הכללית והעצמאיים - שיגרו אמש מכתב חריף, שני במספר, ובו הפצירו בשר הבריאות ניצן הורוביץ, ובשרת הכלכלה אורנה ברביבאי, לעצור את יישום מתווה קיצור התורנויות שמקדמים השניים.
"אנו, שמכירים את המערכת על כל רבדיה, חוזרים ומציינים כי המתווה הנוכחי אינו ישים. ללא ההבהרות כפי שביקשנו כל אמירה הינה חסרת משמעות, ריקה מתוכן וחסרת אחריות ככל שנוגע לאיכות ובטיחות הטיפול הרפואי שיינתן בתנאים האלה", כתבו ראשי מערך האשפוז הישראלי - אלה שאמורים להיות מושפעים מהתיקון ולנהל את האירוע הזה – זו הפעם השנייה.
המכתב עליו חתומים מנהלי בתי החולים, שוגר אתמול (ב') בתגובה למכתב ששיגרו הורוביץ וברביבאי ליועצת המשפטית לממשלה ובו הם מתעקשים להוציא לפועל את המתווה בצורה של חתימת על צו האוסר על עבודה של יותר מ-24 שעות. בתחילת החודש הגישה "כללית" – השולטת על שליש ממערך האשפוז - עתירה לבג"ץ בבקשה להוציא צו ביניים ולעצור את יישום הצו שהיה מתוכנן לתחילת אפריל. שופטי בג"ץ הסכימו ושלחו את כל הצדדים לנהל מו"מ כאשר מחר (ד') הם חייבים לחזור לבית המשפט ולספק תשובה. נזכיר כי למעט משרדי הבריאות, כל שאר השחקנים סבורים כי המתווה הנוכחי אינו בר יישום וייגרום לפגיעה בשירותי הבריאות לרבות תושבי הפריפריה.
1 צפייה בגלריה
שר הבריאות ניצן הורוביץ ושרת הכלכלה אורנה ברביבאי
שר הבריאות ניצן הורוביץ ושרת הכלכלה אורנה ברביבאי
שר הבריאות ניצן הורוביץ ושרת הכלכלה אורנה ברביבאי. היחידים שתומכים במתווה שמוצע
(צילום: יואב דודקביץ)
"מכתבכם הגיע לידינו. צר לנו כי לאחר 3 מכתבים קודמים לא מצאתם לנכון להשיב ולתת מענה לנושאים בגללם לא ניתן לבצע את התיקון להיתר", כתבו מנהלי בתי החולים שהסבירו כי "דרישתכם ליישום מיידי (של המתווה –א.פ.) אינו אפשרי בהעדר רופאים חדשים למחלקות בתי החולים - נדרש לאתר ולקלוט רופאים נוספים, ככל שיש, ולהכשירם לביצוע תורנויות".
עוד טוענים ראשי מערך האשפוז כי הטענה של הורוביץ וברביבאי (נטולת אחריות וסמכות בתחום הבריאות) בכל הנוגע ל"הטמעה מדורגת", ו"דורשת הגדרות והבהרות מדויקות".
מנהלי בתי החולים דורשים מברביבאי והורוביץ כמה דברים: "לקבל התייחסות לפניותינו הקודמות; לפרסם תיקון חדש ומציאותי להיתר הכללי; לדחות את כל צעדי האכיפה עד להפקת לקחים לאחר זמן מעת יישום התקנות".