סגור

עיכוב בבחירת היועמ"ש הבא: מאיר שטרית מוותר על מקומו כחבר בוועדת האיתור

השר לשעבר עוזב את הוועדה לאיתור מחליף למנדלבליט - שיפרוש בפברואר - אחרי ביקורת שהוטחה על חברותו בה כשברקע טענות שהטריד בעבר עוזרת אישית. "נדהמתי מההשתלחות הבוטה נגדי, תוך הסתמכות על עלילה שקרית", כתב שטרית לשר המשפטים סער. "מצער שגם שרים ושרות הצטרפו למקהלה"

השר לשעבר מאיר שטרית הודיע הבוקר (ב') לשר המשפטים גדעון סער כי הוא מוותר על חברותו בוועדת האיתור ליועץ המשפטי לממשלה, שתפקידה לבחור את מחליפו של אביחי מנדלבליט, שמסיים את כהונתו בת שש השנים כיועמ"ש בפברואר הקרוב.
פרישתו של שטרית מהוועדה - שפעילותה צפויה לפיכך להתעכב - מגיעה על רקע ביקורת נרחבת שהוטחה בחברותו בה, על רקע טענות שהשמיעה בעבר עוזרת אישית של שטרית ולפיה הטריד אותה מינית. השר סער, שתמך בחברותו בוועדה, מסר הבוקר כי הוא מצר על פרישתו: "צר לי על עוגמת הנפש שנגרמה לו בשל היענותו לפנייתי".
במכתבו לסער, כתב שטרית כי "המתקפות הפרועות עליי וגם עליך, שלא פסקו גם אחרי החלטת הממשלה מיום ראשון, העלו אצלי הרהורים נוגעים וצער. חוששני כי באווירה שנוצרה ללא שום הצדקה, ייפגע תהליך המינוי. אני מעוניין כי ייבחר האדם המתאים ביותר לתפקיד חשוב במעלה זה".
1 צפייה בגלריה
מאיר שטרית חדש
מאיר שטרית חדש
מאיר שטרית
(צילום: עמית שעל)
שטרית הוסיף: "נדהמתי מההשתלחות הבוטה בי תוך הסתמכות על עלילה שקרית שאין בה אמת. ותוך שימוש בשקרים ממש כדי להגביר את המתקפות. כגון שהפסדתי את הבחירות לנשיאות בסיבו ראשון, ועוד. דמי אינו הפקר. אני בז לכל המתחסדים והמתחסדות אשר בל לבדוק לגופו של עניין התנפלו בעיוורון, כמוצאי שלל רב על נושא שנדוש כבר ונידון לפני כ-8 שנים. שכולו שקר ועלילת שווא. מצער שגם שרים ושרות שחלקם מכיר את עבודתי זה שנים רבות הצטרפו למקהלה, בלי לשוחח איתי ובלי שום בדיקה".
לדבריו, "רציתי להעלות תרומה לבקשתך בהליך המינוי לתפקיד חשוב זה. אבל באווירה הציבורית הלא עניינית והפוגענית שנוצרה החלטתי לוותר על כך. אין שום סיבה שהיום, כשאניני איש ציבור, אשלם מחיר זה. אני שב ומודה לך לראש הממשלה ולממשלה כולה על האמון ועל ההחלטה".
יו"ר נעמת, חגית פאר, בירכה הבוקר על החלטתו של שטרית לפרוש מהוועדה: "טוב עשה מאיר שטרית שפרש - מי ששותף לבחירת היועץ המשפטי חייב להיות נקי מכל עננה ערכית שמרחפת מעליו. טוב יעשו גם מקבלי ההחלטות שיפיקו לקחים מהאירוע הזה ויבינו שהמבחן במדינת ישראל של שנת 2021 הוא לא רק המבחן הפלילי אלא גם זה הערכי ציבורי - קל וחומר מקום בו מדובר בוועדה שתבחר את אחד משומרי הסף החשובים של הדמוקרטיה ושל שלטון החוק בישראל".