סגור
בחירות רשויות מקומיות אוקטובר 2018
בחירות רשויות מקומיות אוקטובר 2018

הכנסת אישרה: הבחירות לרשויות המקומיות נדחו ל-30 בינואר 2024

הכנסת אישרה בקריאה שנייה ושלישית את דחיית הבחירות המקומיות, על רקע הימשכות המלחמה בעזה. לפי הצעת החוק וביוזמת חברי הכנסת נקבע כי הממשלה רשאית להחליט ברוב של 80 חברי כנסת על דחייה נוספת ל-27 בפברואר 2024

הכנסת אישרה הערב בקריאה שנייה ושלישית את דחיית הבחירות ברשויות ל-30.1.24, זאת נוכח הימשכות המלחמה בעזה. עם זאת, לפי הצעת החוק וביוזמת חברי הכנסת נקבע כי הממשלה רשאית להחליט ברוב של 80 חברי כנסת על דחייה נוספת ל-27 בפברואר 2024. הצעת החוק תועלה ככל הנראה הערב להצבעה בקריאה השנייה והשלישית, מאחר שהמועד המקורי של הבחירות הוא יום שלישי בעוד 8 ימים.
בהמשך השבוע ידונו יתר הסוגיות שעלו במהלך הדיונים בהצעת החוק, כהשלכות הנגזרות מדחיית הבחירות, כגון מקדמות למועמדים מטעם המדינה, חל"ת של מועמדים שהיו עובדי מדינה, הגדלת תקרת ההוצאות ועוד. כפי שנחשף בכלכליסט בשבוע שעבר ברשויות דורשים להגדיל את מימון המפלגות בבחירות בשל התארכות תקופת הבחירות ב-3 חודשים וגם לקבל הקלות בהצגת ערבויות לצורך קבלת מקדמות בחירות מהמדינה.
יו"ר הוועדה ח"כ יעקב אשר הודיע שעד ליום שני הבא יתקבלו ההחלטות האמורות הנוגעות לתעמולת הבחירות. כמו כן עדכן כי החלטות הוועדה הציבורית בראשות השופטת אילה פרוקצ'יה הנוגעות להגדלת יחידת המימון, יינתנו גם הן ככל הנראה עד אותו מועד.