סגור

בקרוב: כ-90 אלף מובטלים מבוגרים יפסיקו לקבל סיוע מיוחד מהמדינה

19 אלף מובטלים בני 67 ומעלה יישארו מסוף החודש ללא הסיוע המיוחד שקיבלו מהמדינה בעקבות הקורונה. מ-10 באוקטובר כ-70 אלף מובטלי קורונה בני 40 ומעלה יפסיקו לקבל דמי אבטלה, ורק מעטים מהם יהיו זכאים להבטחת הכנסה. בכך יסתיימו הארכות דמי האבטלה בקורונה וביטוח לאומי יחזור לשגרת תשלומים רגילה

19 אלף קשישים מובטלים בני 67 פלוס יפסיקו בסוף החודש לקבל את מענקי האבטלה המיוחדים ויישארו ללא כל סיוע מהמדינה - סיוע מיוחד שניתן להם בעקבות הקורונה.
70 אלף בני 40 פלוס יפסיקו לקבל דמי אבטלה ב-10 באוקטובר ויישארו אף הם ללא כל סיוע. רק כ-10% מהם יהיו זכאים להבטחת הכנסה. כך עולה מנתוני ביטוח לאומי שנמסרו היום (ד') בצהריים לעיתונאים בתדרוך לקראת סיום תשלום הארכות דמי האבטלה.
על פי נתוני ביטוח לאומי, 19 אלף בני 67 פלוס המשיכו לקבל מענק אבטלה מיוחד אחרי מועד השינויים במדיניות תשלומי האבטלה בסוף יוני ומספרם כמעט לא פחת מאז. זאת, אף שגובה המענק ירד מדי חודש ב-10%, ובספטמבר יעמוד על 70% בלבד.
2 צפייה בגלריה
ביטוח לאומי סניף ראשון לציון 1
ביטוח לאומי סניף ראשון לציון 1
ביטוח לאומי
(צילום: אורי דוידוביץ')
התשלום האחרון יועבר אליהם ב-12 באוקטובר. כאמור עבור אוקטובר לא יקבלו מהמדינה דבר מלבד קצבת הזקנה, ואם הם זכאים - השלמת ההכנסה לקשישים.
מי שלא ימצא עבודה יישאר ללא סיוע
בסוף יוני הסתיימו הארכות דמי האבטלה שניתנו בעקבות הקורונה לבני עד 45. מספר בני ה-45 פלוס שהמשיכו לקבל תשלום עמד על כ-113 אלף איש ורובם קיבלו תוספת של 88 יום, כלומר שלושה חודשים ושליש. מאז סיימו את זכאותם או מצאו עבודה כ-33 אלף.
בחודש אוקטובר יסיימו את הזכאות 70 אלף איש. התשלום האחרון יועבר אליהם ב-12 בנובמבר ועבור נובמבר עצמו לא יקבלו דבר. כך יישארו רק כ-10,000 מובטלים בני 45 פלוס שזכאים מסיבות שונות לדמי אבטלה.
2 צפייה בגלריה
נגיף קורונה קשישים
נגיף קורונה קשישים
קשישים
(צילום: רויטרס)
רק 10% מתוך 8,000 המובטלים בני 45 פלוס שסיימו את זכאותם לספטמבר יהיו זכאים לקצבת הבטחת הכנסה. סביר להניח שזה פחות או יותר גם המצב בקרב 70 אלף המובטלים שזכאותם תסתיים באוקטובר, כלומר מי שלא ימצא עבודה, יישאר ללא שום סיוע.
מנכ"ל ביטוח לאומי מאיר שפיגלר אמר שהמוסד ממליץ על שורת צעדים לעידוד חזרה לעבודה של מבוגרים: מענק חזרה לעבודה לעובדים, תמריצים למעסיקים לקלוט עובדים מבוגרים ובייחוד בני 67 פלוס, יצירת מקומות עבודה נוספים על ידי קיצור שבוע העבודה והענקת דמי מחיה למי שנמצאים בהכשרה מקצועית.