סגור
מדד הבריאות

1,000 מ״ר של כושר: הצצה לאורח החיים הבריא של עובדי מיקרוסופט

מרכז המחקר והפיתוח של ענקית הטכנולוגיה מפעיל מעטפת של פעילויות בריאות וכושר, תמיכה נפשית ותזונה נכונה לטובת העובדים – ואפילו קורס לוליינות. כתבה נוספת בסדרת ״עובדים בריא – ארגון בריא״

נוסדה: 1991
מס׳ עובדים: יותר מ-2,000
מס׳ סניפים/מרכזים בישראל: 4
עד לפני שנתיים, עוז ברזילאי (41), מהנדס תוכנה בקבוצת MSAI במיקרוסופט ישראל מחקר ופיתוח, הגדיר את עצמו בטייטל שרבים יזדהו איתו. ״הייתי בטטת כורסה שכל קשר בינו לבין ספורט היה מקרי בהחלט״, הוא נזכר. ״אכלתי מכל מה שבא ליד, ונלחמתי באשתי שאין לי כוח לפעילות גופנית״. ההתנגדות נפסקה במפתיע כששיעור יוגה נפתח במקום העבודה של ברזילאי. ״זה היה כמעט קל מדי: נתנו לי את כל התנאים, בזמנים נוחים, עם כל הציוד. לא היה לי תירוץ – אז נרשמתי״. מה שהחל כניסיון הפך כעבור שנתיים וחצי לדרך חיים. ברזילאי משלב יוגה עם חדר כושר וגלישת גלים, ומעיד שחייו השתנו. ״מעבר לשיפור הפיזי, אני מרגיש טוב יותר בכל התחומים: פיזי, מנטלי, רוחני. כל זה לא היה קורה בלי העבודה״.
5 צפייה בגלריה
עובד במיקרוסופט
עובד במיקרוסופט
עוז ברזילאי
(רונן אקרמן)
מיקרוסופט ישראל מחקר ופיתוח הוא כיום אחד משלושה מרכזים אסטרטגיים של מיקרוסופט העולמית. במרכז פועלות כ-30 קבוצות מוצר שונות המובילות חלק ניכר ממוצרי הליבה של החברה, כשהבולטות שבהן עוסקות בתחומי האבטחה והבינה המלאכותית. החברה מעניקה לעובדיה מעטפת אורח חיים בריא מקיפה, הנוגעת בשלל תחומים ומאפשרת היברידיות וגמישות בהתאם ללו״ז של העובדים.
5 צפייה בגלריה
ארגון בריא- מיקרוסופט
ארגון בריא- מיקרוסופט
ארגון בריא- מיקרוסופט
(עמית גרון)
קמפוס החברה החדש בהרצליה כולל את אחד מחדרי הכושר הגדולים בישראל, המתפרס על פני יותר מ-1,000 מ״ר. בתוכו מפוזרים 55 מכשירי כושר מתקדמים, בליווי צמוד והדרכה אישית של אנשי מקצוע. במקום פועלים גם חוגים פונקציונאליים כמו CROSSFIT וכן אימונים מותאמים אישית. בנוסף, לרשות העובדים עומדים אופניים לטובת מי שמעדיפים לדווש בדרכם למשרד וחזרה.
5 צפייה בגלריה
חדר כושר במיקרוסופט
חדר כושר במיקרוסופט
חדר כושר במיקרוסופט
(עמית גרון)
רצים, משייטים ואפילו לומדים לוליינות
הקמפוס של מיקרוסופט תוכנן ונבנה באופן שמעודד שימוש מתמיד במדרגות, הן מחוץ למבנה (במרפסת) והן בתוכו. אפליקציה בשם ״ריאקשן קלאב״ מציעה לעובדים אתגרים ריצה והליכה. המעוניינים יכולים להירשם לאחת ממגוון פעולות העשרה: קורסי סקיפרים, נינג׳ה, כדורסל, כדורעף, קרקס ולוליינות ועוד. בנוסף, פועלות קבוצות ריצה חברתיות בראשות מאמן. עובדי החברה משתתפים גם במרתון תל אביב, במרוץ מיוחד בשיתוף עם אנשי ספיישל אולימפיקס ומרוץ GreenRun למען כדור הארץ.
5 צפייה בגלריה
עובדי מיקרוסופט עושים יוגה
עובדי מיקרוסופט עושים יוגה
עובדי מיקרוסופט עושים יוגה
(הדר דולן)
בתחום הנפש, מפעילה החברה את תוכנית Employee Assistance Program, באמצעותה ניתנת תמיכה רגשית וייעוץ על ידי פסיכולוגים ופסיכיאטרים בכל נושא. סדנאות תזונה נכונה, נטורופתיה, רפואה סינית ומיינדפולנס, וכן פעילויות מותאמות אירועים מוצעות לעובדים בכל עת. כך, למשל, במהלך מבצע ״שומר החומות״ הועברו לעובדים הרצאות בנושא דרכי התמודדות עם לחץ והכוונה להתנהגות עם ילדים.
5 צפייה בגלריה
עובדי מיקרוסופט עושים יוגה
עובדי מיקרוסופט עושים יוגה
עובדי מיקרוסופט עושים יוגה
(הדר דולן)
המטבחים והקפיטריות במיקרוסופט פועלים במתכונת בריאה, ומגישים במשך 24 שעות מנות בריאות לצד פירות וירקות, כמו גם אופציות טבעוניות, צמחוניות, ללא גלוטן וללא סוכר. בנושא הארגונומיה, עומדת לרשות העובדים האפשרות לקבלת ייעוץ מותאם אישית ליצירת סביבת עבודה בריאה ויעילה – הן עבור העמדה הביתית והן עבור העמדה המשרדית – ולקבל את הציוד הארגונומי שהומלץ עבורם.

הכתבה מתפרסמת במסגרת פרויקט מיוחד של כלכליסט וקבוצת "מובמנט". במסגרת הפרויקט נבחרו חברות המקדמות אורח חיים בריא בישראל. החברות נבחרו על ידי צוות שופטים מקצועי.