סגור

פרשנות
כניסת חרדים לממשלת השינוי? רק אחרי שתהיה עובדה מוגמרת

ככל שהחרדים זועמים על נתניהו שהוביל אותם לאופוזיציה, הם לא מעזים לפזול לקואליציה. אם הם יתחילו לעשות עסקים עם ממשלת השינוי, זה יהיה רק אחרי שהיא תהפוך לעובדה מוגמרת, והם לא ייחשדו כמי שתקעו לנתניהו סכין בגב

בעוד הקורונה ומחדל האסון במירון לא הוציאו מהחרדים חשבון נפש – הכישלון הפוליטי דווקא גורם אצלם לדיון ציבורי. לא חשבון נפש ממש אבל כמה חיבוטים.


השאלה שעל הפרק היא לא אם למכור את עצמם לימין היתה טעות - אלא רק שאלת הנאמנות לראש הממשלה בנימין נתניהו. זאת הן לאור הכישלון הפוליטי שלו כשיצר לעצמו כל כך הרבה אויבים, והן לאור הסירוב שלו לזוז הצדה בזמן כדי להציל את שלטון הימין.
פתחו בכך חברי הכנסת מאיר פרוש וישראל אייכלר מיהדות התורה, שפרסמו כבר לפני מספר שבועות דרישה שנתניהו יסכים להיות שני ברוטציה. אז עוד היה סיכוי שזה ישנה משהו. גם ח"כ יעקב מרגי מש"ס לא שמר על שתיקה ואמר ש"נתניהו צריך לשאול את עצמו למה יש לו יותר מדי אויבים ושנואים".

1 צפייה בגלריה
ח"כ יעקב מרגי ש"ס יו"ר ועדת הכלכלה
ח"כ יעקב מרגי ש"ס יו"ר ועדת הכלכלה
ח"כ יעקב מרגי, ש"ס
(צילום: דוברות הכנסת, עדינה ולמן)

אבל ככל שהחרדים זועמים על נתניהו שהוביל אותם לאופוזיציה, הם לא מעזים לפזול לקואליציה. אם הם יתחילו לעשות עסקים עם ממשלת השינוי, זה יהיה רק אחרי שהיא תהפוך לעבודה מוגמרת, והם לא ייחשדו כמי שתקעו לנתניהו סכין בגב.
בפועל, סביר להניח שעד אז כבר יצטבר כל כך הרבה דם רע בינם לבין שר האוצר המיועד אביגדור ליברמן, ששיתוף פעולה כבר לא יהיה אפשרי.