סגור

הסלמה ביטחונית
בשל המצב: איסור על עיקולים מבתי חייבים בדרום, דיונים משפטיים בוטלו

לשכות ההוצאה לפועל באשקלון ובאשדוד תהיינה סגורות עד מחר; לא תבוצע כל פעילות שטח של עיקולים מבתי חייבים באזורים דרומית לאשדוד ולא יבוצעו הליכים מבצעיים באזורי הסיכון. בבתי המשפט באשדוד ובאשקלון הוכרז על מצב חירום מיוחד, במסגרתו יידחו אוטומטית כלל הדיונים פרט למקרים דחופים וחיוניים

רשות האכיפה והגביה הודיעה היום (ד') כי בשל ההסלמה במצב הבטחוני, ובהתאם לתקנות החירום עליהם חתם שר המשפטים לסגירת לשכות ההוצאה לפועל באשקלון ובאשדוד, הלשכות תהיינה סגורות עד מחר. היום לא ייספר במניין הימים להגשת התנגדות של חייב לבקשה שהגיש נגדו נושה. ניתן להגיש בקשות באופן מקוון, או באמצעות מוקד המידע.
במקרים דחופים, כך לפי התקנות, ניתן להגיע ללשכה להגשת הבקשה. בלשכות ההוצאה לפועל הפועלות מנתניה דרומה תתקיים קבלת קהל למקרים דחופים בלבד, כאשר למי שנקבע עבורו מועד לדיון או ישיבת הסדר מומלץ לפנות למוקד השירות של הרשות, בטלפון 35592* ולוודא את קיומם. ביתר הלשכות תתקיים קבלת קהל כרגיל.
עוד נקבע, כי בשלב זה לא תבוצע כל פעילות שטח של עיקולים והוצאת מטלטלין מבתי חייבים באזורים דרומית לאשדוד, על ידי ההוצאה לפועל. כמו כן, לא יבוצעו הליכים מבצעיים באזורי הסיכון.
1 צפייה בגלריה
פגיעת רקטה רקטות טילים טיל עשן אש ב מכונית רכב רכבים מכוניות ב אשקלון מבצע שומר החומות  2
פגיעת רקטה רקטות טילים טיל עשן אש ב מכונית רכב רכבים מכוניות ב אשקלון מבצע שומר החומות  2
אש באשקלון, אתמול
(צילום: רויטרס)
בתוך כך הודיעה הנהלת בתי המשפט כי הדיונים בבתי המשפט ובבתי הדין לעבודה במחוזות ת"א והמרכז יתקיימו הבוקר כסדרם. עם זאת ונוכח המצב, באפשרותם של בעלי דין המבקשים לדחות דיונים בשל נסיבות אישיות הנובעות מהמצב הביטחוני, לפנות לבית המשפט בבקשה מנומקת. בקשות דחייה תידונה על ידי בתי המשפט ובתי הדין. כל המועדים שנקבעו בדין או החלטות לנקיטת הליך או ביצוע פעולה נשארים כפי שהיו, אלא אם תינתן החלטה אחרת.
בבתי המשפט באשדוד ובאשקלון הוכרז אמש על ידי שר המשפטים מצב חירום מיוחד במסגרתו יידחו אוטומטית כלל הדיונים, פרט למקרים דחופים וחיוניים.