סגור

מקס ממשיכה להתרחב בתחום התשלומים: רוכשת את EZcount

רכישת החברה, המתמחה בתחום החשבוניות הדיגיטליות, לפי שווי מוערך של 20-10 מיליון שקל, היא הרביעית של הקבוצה בשנתיים האחרונות. כל הארבע ירוכזו תחת חברה-אחות למקס שתיקרא HYP

מקס (Max), שבשליטת ורבורג פינקוס, מבצעת רכישה נוספת בעולם התשלומים. הקבוצה רוכשת את חברת EZcount, העוסקת בין היתר בתחום החשבוניות הדיגיטליות. אלון נגר, שחר גולדמן, רון בראל ואיתן לב הקימו את החברה כסטארט-אפ לפני כשבע שנים, והיא מתמקדת בטכנולוגיות של חיתום אלקטרוני. EZcount מעסיקה כיום 14 עובדים ומעניקה שירותים ליותר מ-20 אלף לקוחות. לפי הערכות, רכישת החברה נעשית לפי שווי של 20-10 מיליון שקל, בכפוף לעמידה ביעדים.
2 צפייה בגלריה
אוהד מימון מנכ"ל Hyp
אוהד מימון מנכ"ל Hyp
אוהד מימון מנכ"ל Hyp
(צילום: כפיר סיון)

רכישה זו מצטרפת לשלוש רכישות קודמות של מקס בתחום התשלומים: כספיט, העוסקת בקופות ומסופים מתקדמים; קרדיט גארד, העוסקת בתשלומים בדיגיטל ובאתרי סחר; ויעד שריג, המתמחה בפתרונות תשלום אונליין עם מערכות קוד פתוח ובאוריינטציה לעולם המפתחים. העלות המצרפית של הרכישות האלה היתה יותר מ-150 מיליון שקל.


2 צפייה בגלריה
רון פאינרו מנכ"ל מקס
רון פאינרו מנכ"ל מקס
רון פאינרו מנכ"ל מקס
(צילום: בני גמזו לטובה)

כל החברות שנרכשו לא ימוקמו בחברת כרטיסי האשראי מקס, אלא ירוכזו בחברה-אחות. היום נודע כי זו תיקרא Hyp (Handling Your Payments), וכי מנהל אותה אוהד מימון, בעבר סמנכ"ל אסטרטגיה ופיתוח עסקי במקס.

HYP תתמקד בתחום התשלומים לעסקים ולגופים פיננסיים. בהיותה, למעשה, חברה-אחות של חברת כרטיסי האשראי, היא לא תהיה מפוקחת בידי בנק ישראל. מקס ו-HYP יהיו תחת קבוצת מקס.
ההחלטה לבצע את גל הרכישות היא חלק מהאסטרטגיה שגובשה במקס להיות one stop shop בתחום התשלומים ולפעול בכל שרשרת ענף התשלומים. בעבר היו גורמים בענף התשלומים שהלינו על ההתחזקות הזו באמצעות רכישות, אולם רשות התחרות אישרה למקס להשלים את הרכישות ולהרחיב את פעילותה.