$
מכשירים

לא רק בסמארטפון: לנובו הציגה לפטופ עם מסך גמיש

מדובר באב טיפוס מתקדם של מחשב 13.3 אינץ' שיוכל לפעול יום שלם ללא טעינה, ויהיה דק וקל ממקביליו. הוא יושק בסדרת ThinkPad היוקרתית, וצפוי להגיע לשוק במהלך השנה הבאה במחיר שטרם נחשף

רפאל קאהאן 16:3214.05.19

לנובו מצטרפת לטרנד המסכים המתקפלים, בקטגוריית המוצר עמה היא מזוהה יותר מכל: מחשבים ניידים. החברה הציגה לפטופ בעל מסך 13.3 אינץ' גמיש ברזולוציית 2K אשר ניתן לקיפול כמו ספר.

 

 

במקום מקלדת פיזית יש לו מקלדת וירטואלית - תצורה שכבר ראינו בכמה ממוצרי החברה, ביניהם היוגה בוק לדגמיו. החברה ציינה שהוא פותח במשך שלוש השנים האחרונות ומיועד להשתלב בסדרת היוקרה ThinkPad X1 במהלך השנה הבאה.

 

הלפטופ הגמיש של לנובו הלפטופ הגמיש של לנובו צילום: Lenovo

 

 

יתרונו העיקרי הוא בגוף דק ביותר ובמשקל של פחות מק"ג. לנובו טוענת שהיא מכוונת לזמן שימוש של לפחות יום עבודה, כמו סמארטפון. כמו כן, כנראה שהמחשב יצויד בסטיילוס נטען, שיתחבר למחשב דרך שקע USB-C. ניתן יהיה להשתמש בו בשלל שיטות: כמסך מסורתי פתוח עם מקלדת חומרה חיצונית, בתצורת מחברת פתוחה לרוחב או כמחשב נייד כאשר חלק המסך שמונח על ברכי המשתמש משמש כמקלדת והוא נתמך ברגלית פתוחה מגבו. בפני לנובו עומד אתגר הנדסי משמעותי: מכשירים בעלי מסכים גמישים הם רגישים ושבריריים יותר מדגמים סטנדרטיים - בעוד סדרת ThinkPad הוותיקה מפורסמת בעמידותה בנזקים. עדיין לא ברור האם למכשיר תהיה אותה עמידות, או שיהיה קשור לסדרה הוותיקה רק ברמת המותג.

 

 

 

מסכים גמישים מאפשרים להפוך לפטופים לקטנים, דקים ונוחים יותר לצריכת תוכן, אם כי מקלדות וירטואליות הן פחות נוחות להקלדה ממושכת, על אף מאמצי לנובו. האתגר של החברה יהיה להתאים את ווינדוס 10 לפעול בתצורת מסך מתקפל; גוגל הטמיעה באנדרואיד מספר שינויים שמאפשרים למערכת לפעול על מסכים שנחצים במרכזם, אך מיקרוסופט טרם חשפה שינויים כאלה - לפחות לא באופן רשמי. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x