$
מכשירים ומדריכים

גוגל מפתחת סמארטפון היברידי מתקפל, אך לא מאמינה בקטגוריה

מנהל הפיתוח של מכשירי הפיקסל טען שהחברה בונה מכשיר מתקפל משלה, אך הוא נועד לבדיקות ופיתוחים פנימיים - ובשלב זה, לטלפון היברידי אין ביקוש בקרב הצרכנים. בנוסף, אין תקן עיצוב למכשירים האמורים, מה שמרחיק את ציבור המפתחים

רפאל קאהאן 16:0608.05.19

גוגל מפתחת מזה מספר שנים סמארטפון בעל מסך מתקפל. לפי דיווח של אתר cnet, המכשיר לא מיועד להימכר כחלק מקו מכשירי הפיקסל של החברה; מריו קיירוז, מנהל הפיתוח של סמארטפוני הפיקסל, אישר זאת והסביר: "יש לנו מספר אבות טיפוס של מכשירים מתקפלים. אנחנו מתנסים בהם כבר שנים, אך אין לנו עדיין תסריטי שימוש אמיתיים בהם".

 

 

 

לראייתו, מכשירים מתקפלים מיועדים למי שרוצה מסך גדול מאוד, אך אין בכך צורך משמעותי ומורגש. "בשלב הנוכחי אין לך שום הכרח שיהיה לך מסך מתקפל, זה יותר משהו שנחמד שיש אותו", אמר.

 

מכשיר המייט X של וואווי מכשיר המייט X של וואווי צילום: צילום מסך

 

 

גוגל הטמיעה תמיכה בתכונות מסך מתקפל באנדרואיד Q החדשה, משום שהיא רואה ביקוש לכך משותפותיה, יצרניות החומרה. לצד גוגל, גם על מפתחי האפליקציות לבצע המרות נדרשות למוצרים שלהם כדי להבטיח שימוש חלק ורציף על טלפון היברידי.

 

המכשיר המתקפל שמפתחת שיאומי המכשיר המתקפל שמפתחת שיאומי צילום: Xiaomi

 

 

הסוגיה בעייתית מאוד שכן כל טלפון מתקפל קצת אחרת: לסמסונג יש מסך מתקפל עיקרי ומסך משני מאחוריו, לוואווי יש מכשיר עם מסך אחד שפשוט מתקפל בציר כפול, מוטורולה עובדת על מכשיר בעל מסך בגודל סטנדרטי שפשוט מתקפל לחיסכון במקום ואילו שיאומי מפתחת מסך עם שני צירים. אין תקן אחיד להתמודדות עם תצורות הקיפול הללו, מה שעלול להוביל לתמיכה מוגבלת באפליקציות, ביניהן יישומים פופולריים בתפוצה רחבה. האתגר ברור: המפתחים לא בהכרח ישקיעו את המשאבים הנדרשים לפיתוח גרסאות תואמות לכל טלפון, משום שאין זה יעיל וכלל לא בטוח שהטלפונים המתקפלים יגיעו לתפוצה שתצדיק זאת.

 

 

בשלב זה, הם יקרים מאוד ועולים יותר מ-2,000 דולר, וסובלים מבעיות; ישנם רק שני דגמים של חברות גדולות שהושלמו ונחשפו, כשהשקתם מתעכבת: הגלקסי פולד של סמסונג והמייט X של וואווי. המכשיר של סמסונג התגלה כבלתי אמין בעקבות בדיקות של סוקרים שמצאו ליקויים במסך שלו. החברה בחנה את הדיווחים והחליטה לדחות את ההשקה, שתוכננה לחודש שעבר. בהמשך נטען שהטלפון יגיע לחנויות ביוני, אך גם מועד זה אינו מוחלט ויתכן שתעדיף סמסונג לבצע דחייה נוספת כדי שלא להיכנס למשברי יח"צ ותדמית. גם השקת המייט X נדחתה, מסיבות לא ידועות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x