$
מכשירים ומדריכים

דיווח: ה-Razr של מוטורולה יעשה קאמבק כטלפון עם מסך גמיש

הסמארטפון יזכה במסך מתקפל, ויימכר בכ-1,500 דולר בתור מדגים טכנולוגיה וכלי לקידום המותג; החברה מתכננת להשיק את המכשיר כבר בחודש הקרוב, ולהקדים את וואווי וסמסונג

רפאל קאהאן 20:3517.01.19

מוטורולה מחזירה לחיים את מותג Razr הוותיק: החברה תחשוף בקרוב סמארטפון מתקפל בעל מסך גמיש, שיושק בשיתוף ורייזון ויעלה כ-1,500 דולר - כך לפי דיווח של הוול סטריט ג'ורנל מאתמול (ד'). ההשקה מתוכננת לחודש הבא, אך המכשיר עדיין נמצא בבדיקות ויכול מאוד להיות שתידחה.

 

 

לנובו, שרכשה את מוטורולה מגוגל ב-2014 מתכננת ייצור של כ-200 אלף מכשירים לפחות. הסמארטפון מיועד לפלחי הפרימיום כך שיש להניח שהיצרנית הסינית לא בונה עליו כמנוע רווח ישיר, אלא כמדגים טכנולוגיה וכלי שיפור המותג.

 

פטנט הרייזר המתקפל פטנט הרייזר המתקפל צילום: USPTO

 

 

אם מוטורולה אכן תצליח להשיק את המכשיר בחודש הקרוב, היא עשויה לעקוף את סמסונג ו-וואווי שגם הן צפויות להשיק את הסמארטפונים המתקפלים שלהן בסוף פברואר. אפשר להעריך שההשקה הגדלה והולכת של מכשירים שמפולחים לנישות כגון מכשירים מתקפלים, סמארטפוני גיימינג או מכשירים עמידים במיוחד מעידים על כך שהיצרנים מנסים למצוא דרך להגדיל את המכירות על חשבון השוק הכללי.

 

השימוש במותג Razr הוא דרך להעצים את המורשת של מוטורולה, שקצת איבדה את דרכה בשנים האחרונות. המכשיר המקורי היה אחד מהטלפונים הסלולריים הנמכרים ביותר לאחר שהושק ב-2004 עם מכירות של כ-130 מיליון יחידות. הוא היה סמל סטטוס בימים שבהם נוקיה, סוני-אריקסון ובלקברי היו המתחרות העיקריות של מוטורולה בשוק הסלולר.

 

הטלפון המקורי, אחד מלהיטי המובייל הגדולים בהיסטוריה הטלפון המקורי, אחד מלהיטי המובייל הגדולים בהיסטוריה צילום: שאטרסטוק

 

 

זו לא הפעם הראשונה שמוטורולה מנסה להחיות את השם Razr. כבר ב-2011 החברה השיקה גרסה של סמארטפון הדרואיד שלה שמותג בשיתוף עם ורייזון תחת השם Razr. אבל זה לא הספיק כדי למשוך את הלקוחות. להמחשה: החברה החזיקה ברבעון השלישי בשנה שעברה כ-5.9% משוק הסלולר האמריקאי לעומת כ-27.3% ממנו ב-2004.

 

 

 

במוטורולה עובדים קשה כדי להחזיר את המותג לקדמת הבמה. לנובו רמזה בשנה שעברה שהיא מתכננת את חזרת ה-Razr ומעבר לכך היא גם רשמה פטנט ב-2017 על תצורת סמארטפון שמזכירה את מכשירי הצדפה. המסך הגמיש מתקפל פנימה וזאת ללא אפקט הקימוט שנוצר בתצורה הזו.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x