$
מכשירים ומדריכים

סמסונג שוקלת לסגור את אחד ממפעלי הסלולריים שלה בסין

עיתון בדרום קוריאה מדווח כי מדובר במפעל בעיר טְייֵנְגִ'ין שמייצר 36 מיליון מכשירים בשנה. הסיבה: ירידה במכירות ועלייה בעלויות ההעסקה. בשנים האחרונות הרחיבה סמסונג את פעילות הייצור שלה למדינות אחרות כמו וייטנאם והודו

עומר כביר 10:0113.08.18

סמסונג שוקלת להשהות את הפעילות של אחד ממפעלי הטלפונים הסלולריים של החברה הסין, על רקע ירידה במכירות ועלייה בעלויות ההעסקה – כך מדווחהעיתון הדרום קוריאני Electronic Times.

 

 

 

לדבר העיתון, פעילות הייצור של סמסונג במפעל בעיר טְייֵנְגִ'ין ומייצר 36 מיליון מכשירים בשנה, יכולה להיפסק כבר השנה. לסמסונג מפעל נוסף בסין, בחְווֵיְג'וֹאוּ, שמייצר 72 מיליון מכשירים בשנה.

 

לפני 5 שנים החזיקה סמסונג ב-20% משוק המובייל הסיני. ואולם, עלייה של יצרניות מקומיות זולות דוגמת וואווי ושיואומי שחקה את נתח השוק שלה שהגיע השנה ל-1% בלבד.

 

 

סמסונג גלקסי S9 פלוס סמסונג גלקסי S9 פלוס צילום: ניצן סדן

 

בשנים האחרונות הרחיבה סמסונג את פעילות הייצור שלה למדינות אחרות, ופתחה בין השאר שני מפעלים בווייטנאם שמייצרים יחדיו 240 מיליון מכשירים בשנה. לפני כחודש חנכה החברה בניו דלהי את מפעל הסמארטפונים הגדול בעולם, שאמור להפוך למוקד יצוא.

 

מסמסונג נמסר בתגובה לרויטרס, כי טרם התקבלה החלטה לגבי גורלו של המפעל: "שוק הסמארטפנים כולו סובל מקשיים על רקע צמיחה אטית. סמסונג פועלת להתמקד בפעילויות שיגידילו את התחרותיות ואת היעילות שלה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x