$
מכשירים ומדריכים

הזייפנים בסין מתים על הגלקסי; דגמי סמסונג מזויפים יותר מאפל

שוק הזיופים הסיני עוזב את מכשירי אפל ומתמקד במכשירי מתחרתה - ובין היתר, מפיץ זיוף של הגלקסי S9, טלפון שעדיין לא הושק. במקום השני מחזיקה אפל ובשלישי - שיאומי, שהפכה כה פופולרית במדינה עד שנפלה גם היא קורבן למכת הזיופים

רפאל קאהאן 18:5422.01.18

לצד שוק הסמארטפונים הצומח בהתמדה, צומח לו גם שוק המכשירים המזויפים; אלו הם מכשירים שזהים חיצונית לדגמים פופולריים, אך נשענים על חומרה זולה ונחותה. מחקר של Antutu מגלה שהמותג האהוב ביותר על שוק הזייפנים הוא סמסונג - שהעתקי מכשיריה מהווים 36% משוק הזיופים כולו.

 

 

 

 

במקום השני ניצבים מכשירי אפל (7.7%) ושיאומי (4.75%) - מותג מאוד פופולרי בסין, בה מיוצרים ומופצים רוב זיופי המובייל בעולם. המכשיר המועתק ביותר הוא הגלקסי S7 Edge, בעל מסך שגולש לשוליים - דבר שמייקר את ייצור הזיוף. עוד טלפון שבלט ברשימת ההעתקים הוא הגלקסי S9 - טלפון שעדיין לא הושק. התברגות שיאומי למקום השלישי מסמנת מגמה מעניינת: השוק הזיופים החל להתמקד במותגים מקומיים, לאחר ששנים רבות הכין רק העתקים של מכשירים מקוריאה, ארה"ב וטייוואן.

 

חביב הזייפנים, גלקסי S7 Edge חביב הזייפנים, גלקסי S7 Edge צילום: הראל עילם

 

 

מרבית ההעתקים נמכרים בסין או באתרי מסחר שחלקם מייצאים את המכשירים לחו"ל. לפי הערכות, מכירות המכשירים המזויפים נמצאות בירידה; הסמארטפונים המקוריים הופכים לזולים מבעבר, מה שעושה את רכישת הזיוף לפחות משתלמת.

 

 

 

אנו מזהירים וממליצים להימנע מהפיתוי שברכישת מוצר העתק. זה אולי פחות נורא במקרה של חולצה או ג'ינס, אך סמארטפון שמכיל רכיבים לא תקינים או נחותים יכול להפוך לסכנת חיים: טלפונים שכאלה עלולים להתלקח, להתפוצץ ומכילים במקרים רבים תוכנות ריגול ונוזקות אחרות. בנוסף, ניתן למצוא גם בישראל טלפונים מצוינים במחיר של פחות מאלף שקל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x