$
חדשות טכנולוגיה

דו"ח סמסונג: מכירות הגלקסי S - הנמוכות ביותר מאז 2012

מכשיר הדגל גלקסי S9 לא חידש מספיק בהשוואה לקודמו המוצלח, והכנסות הענקית הקוריאנית ירדו ב-4% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד. לפי הערכות, תציג החברה חידושים מהותיים רק בשנה הבאה

רפאל קאהאן 11:2431.07.18

סמסונג פרסמה אמש דו"ח רבעוני המציג ירידה מטרידה במכירות מכשיר הדגל שלה. החברה רשמה רווח תפעולי של 14.87 טריליון וון (כ-13 מיליארד דולר) על מכירות ב-58 טריליון וון (כ-54 מיליארד דולר), ירידה של כ-4% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד.

 

 

הסיבה לכך היא כשלונו היחסי של הגלקסי S9, שהושק במרץ האחרון, לא חידש מספיק בהשוואה לקודמו ה-S8, מה שהוביל לנתוני מכירות מאכזבים. דו"ח סמסונג מאשש את הערכות IDC וגרטנר, לפיהן מכירות ה-S9 הן הנמוכות ביותר מאז מכשיר ה-S3 של 2012.

 

גלקסי S9 פלוס גלקסי S9 פלוס צילום: ניצן סדן

 

 

סמסונג נמנעה מלשנות את תצורת המכשיר והסתפקה בשדרוג של יכולות המצלמה ושל המעבד. עם זאת, מחירו נשאר ברף הגבוה של מכשירי הדגל עם מחיר התחלתי של כ-850 דולר לדגם הבסיסי. החברה צפויה להשיק פאבלט דגל חדש, Note 9, בעוד כשבועיים, מוקדם מהמצופה. גם כאן מדובר בפאבלט שיהיה מתיחת פנים ולא יזכה בשיפורים משמעותיים על פני ה-Note 8.  

 

 

 

 

סמסונג נמנעה השנה מהצגת חידושים בולטים והסתפקה בשדרוג מכשירי הביניים מסדרה A וכן המכשירים הזולים יותר מסדרה J. ההערכה היא שהחברה שומרת את החידושים הגדולים לדור ה-10 של הגלקסי והנוט שצפויים להגיע לשווקים בשנה הקרובה ויציינו 10 שנות פעילות של היצרנית הקוריאנית בזירת סמארטפוני האנדרואיד. אלה אמורים להציג טכנולוגיות מתקדמות יותר וחידושים שיעמדו בקנה אחד עם האירוע.

 

 

 

החברה עדיין נחשבת ליצרנית הסמארטפונים הגדולה בעולם - אך ביצועיה התערערו מעט עם הצגת האייפון X של אפל. היא גם נלחצת מלמטה על ידי היצרניות הסיניות שיאומי, וואווי וקבוצת BKK, שהראו ביצועים מרשימים ושהחלו לפעול להשקת מוצריהן בשווקים הבינלאומיים ביתר שאת. ביצועי חטיבת המסכים שמייצרת את מסכי האייפונים גם הם נחלשו לאחר ירידה בביקוש למסכי OLED. כמו גם ירידה בביקוש ובמחירי מסכי ה-LCD. עם זאת אלה אמורים להשתפר ברבעון הקרוב עם השקת האייפונים החדשים שעל פי הדיווחים מצוידים במסכים שלה.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x