$
חדשות טכנולוגיה

טסלה הודיעה כי היא מתכננת לחשוף משאית חשמלית בספטמבר

מנכ"ל החברה אלון מאסק הודיע על כך בטוויטר. החברה תפרסם את דוחותיה בחודש הבא וצפויה להציג מכירות של 2.6 מיליארד דולר לרבעון הראשון

שירות כלכליסט 16:2114.04.17
מנכ"ל טסלה אלון מאסק חשף אתמול (ה') בטוויטר כי יצרנית המכוניות החשמליות מקווה לחשוף בספטמבר משאית חשמלית להעברת מטענים. אם אכן התוכנית תתממש, המשאית תוצג חודשים ספורים לאחר ההשקה של מכונית מודל 3 של טסלה, המיועדת לייצור המוני.

 

בעקבות הציוץ של מאסק, התחזקה המנייה של טסלה, שעלתה בחזרה מעל למחיר של 300 דולר. ביום שני השבוע סגרה מניית החברה בשיא של 312.29 דולר - אך ביומיים שלאחר מכן היא נחלשה מעט.

 

לפרטים ולהרשמה לוועידת ניו יורק לחצו כאן 

מטה טסלה בפאלו אלטו מטה טסלה בפאלו אלטו צילום: wikimedia

 

"משאית של טסלה מתוכננת להיחשף בספטמבר. הצוות עשה עבודה נהדרת. זה לגמרי הרמה הבאה", צייץ מאסק. בתגובה למבול השאלות שעורר הציוץ, הסביר מאסק כי מודל 3 ייחשף סופית ביולי, בעוד שהמשאית תושק בתוך 18-24 חודשים.

 

כבר בשלהי השנה שעברה חשף מאסק כי יעדי החברה הם לייצר משאית חשמלית ואולי גם אוטובוס. באותו הזמן טען כי המשאית והאוטובוס נמצאים "בשלבים מוקדמים של פיתוח", ולא בהכרח יהיו מוכנים לחשיפה כבר השנה. "אנחנו מאמינים שהמשאית של טסלה תוביל לירידה משמעותית בעלויות משלוחים, תגביר את הבטיחות ותהפוך את המשא למהנה יותר לתפעול", כתב אז.

 

אתמול הודיעה החברה גם כי תפרסם את תוצאות הרבעון הראשון ב-3 במאי, לאחר סגירת המסחר. ההערכה היא כי החברה תדווח על הפסד מותאם של 75 סנט למניה ומכירות בגובה 2.6 מיליארד דולר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x