$
שווקי חו"ל

טסלה: בחודש הבא נתחיל לקחת הזמנות לרעפים הסולאריים שלנו

רעפי הזכוכית של טסלה מאפשרים לאור לחדור דרכם לתוך תא סולארי סטנדרטי תוצרת פנסוניק. לדברי המנכ"ל אלון מאסק, הגג הסולארי יעלה פחות מגג רגיל - וזה עוד לפני החיסכון העתידי בצריכת החשמל

בלומברג 11:1925.03.17

טסלה תתחיל לקחת הזמנות לרעפים הסולאריים שלה החל מהחודש הבא - כך צייץ אתמול (ו') בטוויטר מנכ"ל החברה אלון מאסק. טסלה טרם מסרה את המחירים שתבקש עבור הרעפים, אולם ברגע שלקוחות יחלו לשלם מקדמות, יפורסמו המחירים. לפי אתר החברה, ההתקנה תחל באמצע השנה.

 

רעפי הגג הסולאריים של החברה עשויים מזכוכית. הם נראים כמו רעפים רגילים, אולם הם מאפשרים לאור לחדור דרכם לתוך תא סולארי סטנדרטי. על פי תוכניות החברה, את הפאנלים הסולאריים תייצר חברת פנסוניק במפעליה של טסלה בבאפלו, ארה"ב, ואילו טסלה תחבר בין רעפי הזכוכית לפאנלים ושאר הרכיבים.

הגג הסולארי של טסלה הגג הסולארי של טסלה צילום: צילום מסך יוטיוב

 

לאחר רכישת "סולאר סיטי" בידי טסלה בנובמבר האחרון, אמר מאסק כי ייצורו והתקנתו של הגג הסולארי החדש של החברה יעלה פחות משל גג רגיל - עוד לפני החיסכון המשמעותי בהוצאות החשמל. "החשמל", אומר מאסק "הוא רק הבונוס".

 

עם זאת, יש להניח כי הרעפים הסולאריים יהיו בקטגוריות מוצרי היוקרה - רעפי הטרה קוטה והציפחה שטסלה מחקה בעיצוב הם מהיקרים בשוק ועולים כמעט פי 20 ממחירם של רעפי האספלט הרגילים.

 

מאז חשיפת המוצר המיוחד באוקטובר, מנהלת החברה רשימת המתנה עבור המעוניינים. ההמתנה, כאמור, עשויה להסתיים בקרוב, לאחר שמאסק כתב בטוויטר: "מתחילים לקחת הזמנות באפריל".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x