$
מכשירים ומדריכים

האנדרואיד החדש של בלקברי מאובטח יותר וזול יותר מקודמו

אחרי ה-Priv שהושק בשנה שעברה, בלקברי משיקה את DTEK 50 או Neon שמיועד הפעם לשוק הביניים ויעלה 300 דולר. המכשיר מיוצר על ידי היצרנית הסינית TCL, אלקטל לשעבר

רפאל קאהאן 15:5527.07.16

בלקברי אמנם כבר לא נחשבת לגורם משמעותי בשוק המכשירים, אך החברה ממשיכה ליישם את מפת הדרכים ששרטט המנכ"ל ג'ון צ'ן והודיעה אתמול על השקת מכשיר אנדרואיד נוסף - ה-DTEK 50 Neon. מדובר בסמארטפון קלאסי ללא מקלדת שמיוצר עבור בלקברי על ידי TCL הסינית, אלקטל לשעבר. המכשיר שמתומחר בכ-300 דולר בארה"ב מיועד להתמודד בשוק הביניים, קטגוריה שנמצאת בתנופת צמיחה מרשימה בשנה האחרונה.

 

ה-DTEK 50 מצויד בגרסת האנדרואיד המאובטחת של בלקברי, שכוללת הצפנה מובנית של נתוני המשתמש במכשיר ואת אפליקציית DTEK שמנהלת את מדיניות האבטחה של המכשיר. מבחינת חומרה, בסופו של דבר, זהו מכשיר Idol 4 של אלקטל עם מיתוג של בלקברי. הוא מצוייד בערכת שבבים מתומנת ליבות סנאפדרגון 617, עם 3 גיגה בייט זיכרון פעולה, 16 גיגה בייט של מרחב אחסון. מסך FHD בגודל 5.2 אינץ', מצלמת 13 מגה פיקסלים מאחור ומצלמת סלפי בת 8 מגה פיקסלים וחריץ הרחבת זיכרון.

 

בלקברי DTEK50. מיועד לשוק הביניים בלקברי DTEK50. מיועד לשוק הביניים

 

המכשיר מריץ את גרסה 6 של אנדרואיד, עליה מתווספות אפליקציות של בלקברי כגון מקלדת, מרכז הודעות (בלקברי Hub) ושלל תכונות תפעול כגון חיפוש מהיר, מחוות שליטה ואפשרות לתכנות של כפתורי פעולה. עוד תכונה מעניינת שקשורה לניהול האבטחה של המכשיר הוא מעקב פעיל אחר כל פעולה שמבוצעת על ידי המכשיר כגון צילום, שליחת הודעות או הפעלה של המיקרופון.

 

המכשיר החדש צפוי לעורר יותר עניין מקודמו, ה-Priv, בעיקר בגלל התמחור הנמוך בהרבה שלו. בלקברי כבר הודיעה שהמכשיר יהיה זמין לרכישה דרך האתר שלה ב-8 באוגוסט הקרוב. נקודה מעניינת היא שעל פי הפירוט של היכולות של המכשיר הוא צפוי להיות מאובטח יותר מאחיו הגדול, שנמכר במחיר של 650 דולר באתר החברה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x