שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
מכשירים

סוף עידן: בלקברי מפסיקה את ייצור דגם הקלאסיק עם המקלדת הפיזית

היצרנית הקנדית שנאבקת מזה מספר שנים על עסקי הסמארטפונים שלה נותרת כעת עם דגם בודד מבוסס אנדרואיד. גוברת ההערכה שהחברה צפויה למקד את עסקיה בפתרונות תוכנה

רפאל קאהאן 14:2306.07.16

החברה הקנדית הודיעה אתמול (ג') שהיא מפסיקה את ייצורו של דגם הקלאסיק - שהושק לפני כשנה וחצי, ולא תייצר לו יורש. הקלאסיק היה יורשם של דגמי הטורץ' והבולד בעלי המקלדת הפיזית. הוא המכשיר האחרון של החברה שעדיין מצויד במערכת ההפעלה שלה - BB10.

 

הקלאסיק הושק בעקבות ההערכה שישנם עדיין משתמשים רבים שנאמנים למקלדת האייקונית של החברה. המכשיר, שהזכיר מאוד בעיצובו את הדגמים הקודמים, מעולם לא היה להיט מכירות וזו כנראה גם הסיבה לביטול ייצורו. כעת נותרת בלקברי עם דגם בודד מבוסס אנדרואיד, שלמרות שגם הוא מצוייד במקלדת, הוא מזכיר יותר סמארטפונים רגילים בעיצובו.

 

 

המניה של החברה רשמה ירידה של כ-3% לאחר ההכרזה. מדובר במכה נוספת לעסקי הטלפונים של בלקברי, הסביר אנליסט בבית ההשקעות מורנינגסטאר, בריאן קוללו לגארדיאן הבריטי. "אך זה גם רמז לכך שהחברה מנסה למקד את עסקיה בפתרונות תוכנה". בלקברי זקוקה למכשיר לשוק הביניים אם היא רוצה לנסות לכבוש מחדש נתח שוק בתחום, הוסיף קוללו.

 

ה-Priv, מכשיר האנדרואיד שהחברה השיקה בסוף השנה שעברה לא היה להיט מכירות, אך הוא סייע לחברה לשמור על נוכחות בשוק. המכשיר הושק במחיר של כ-5,000 שקל בישראל לפני מספר חודשים וכעת ירד מחירו לכ-4,500 שקל. עם ביטול קו הקלאסיק לחברה אין כעת מכשיר במחיר סביר להציע ללקוחותיה שאינם מעוניינים במכשיר פרימיום.

 

מכשיריה של בלקברי מעולם לא היו זולים במיוחד, אך היא תמיד דאגה להציע מספר סדרות במחירים שונים. כעת, היא תיאלץ לייצר קו מכשירי אנדרואיד חדש בתמחור זול יותר או לוותר על חלק ניכר מעסקי הטלפונים באופן גורף. זאת ועוד, מערך ה-IT של ממשלת ארה"ב הודיע לפני מספר ימים שהוא מפסיק לתמוך במכשירי בלקברי עם מערכת ההפעלה המקורית, מה שמהווה מכת מחץ למכשירי ה-BB10 וזו כנראה סיבה נוספת לביטול קו מכשירי הקלאסיק.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x