$
חדשות טכנולוגיה

תמונת פרסומת של וואווי מעוררת סערה ברשת בטענה לפרסום שקרי

תמונה שפורסמה בערוצי המדיה החברתית שמהללת את מצלמת הוואווי P9 צולמה למעשה במצלמה מקצועית שעלותה 4,500 דולר. הרשת הגיבה במהירות ו-וואווי הזדרזה להתנצל על הבלבול

רפאל קאהאן 12:0305.07.16

יצרנית הסמארטפונים הסינית וואווי עוררה את זעמם של הגולשים לאחר שתמונה שצורפה לפרסום של החברה במדיה החברתית בה היא מאדירה את איכויות הצילום של מכשיר ה-P9 מתוצרתה התבררה כתוצר של צלם ומצלמה מקצועיים לחלוטין.

 

הפרשה נחשפה באתר אנדרואיד פוליס אתמול (ב'). התמונה פורסמה לראשונה בפוסט מטעם החברה בגוגל+ שבו נכתב: "הצלחנו לתפוס תמונה מקסימה של אלה לאורה של השמש העולה. המצלמה כפולת החיישנים של ה-P9 מאפשרת צילום באור נמוך והופכת צילום של תמונות כגון זו לתענוג. המציאו מחדש צילום מבוסס סמארטפון ושתפו איתנו את תמונות הזריחה".

 

התמונה שעוררה סערה התמונה שעוררה סערה צילום: plus.google.com

 

אולם הרשת החברתית של גוגל יודעת לשמר את המידע המצורף לתמונות שמועלות אליה. מידע זה הנקרא EXIF במונחים מקצועיים כולל שלל נתונים טכניים וביניהם גם את סוג המצלמה והעדשה ששימשה לצילום. גולשים זריזים שחשדו שהתמונה נראתה טוב מכדי להיות תוצר של מצלמת סמארטפון, מיהרו לבדוק את ה-EXIF שחשף שהתמונה צולמה למעשה באמצעות מצלמת קנון EOS 5D Mark III מצוידת בעדשת EF70-200mm f/2.8L IS II USM. מיותר לציין שיכולות הצילום של ה-P9, טובות ככל שיהיו, לא יכולות להתחרות במצלמה ועדשה ששוויין המשולב מגיע כיום לכ-4,500 דולר.

 

הטענה העיקרית של הגולשים - ובצדק - הייתה שוואווי לא טרחה לציין שהתמונה המרהיבה צולמה במצלמה מקצועית. לשון הפוסט הייתה עמומה למדיי, ולמעשה קל היה להבין מהתוכן שמדובר בצילום של מכשירה של וואווי. השימוש בשיטות שיווק מעין אלה אינו נדיר ואפילו נוקיה נתפסה בעבר מזייפת צילום של מצלמת הלומיה ועוררה עליה את זעם הגולשים.

 

ייאמר לזכותה של וואווי שהמסר נקלט במהרה והחברה מיהרה להוריד את הפוסט המדובר. בתגובה נמסר מצד אנשיה שמדובר בבלבול ואי הבנה מצערת ושהחברה מעולם לא טענה שהתמונה צולמה עם ה-P9. זה אולי נכון מבחינה דקדוקית, אבל כמו שאפשר להתרשם מלשון הפוסט, וואווי גם לא ניסתה לציין את המקור האמיתי של התמונה.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x