$
הייטק והון סיכון

סיסקו מצטרפת לסבב גיוס של 20 מיליון דולר בגארדיקור הישראלית

החברה שמעסיקה 50 עובדים מתמקדת באבטחת שרתי מידע ובין לקוחותיה סלקום וחברות טלקום נוספות בארץ ובעולם

אסף גלעד 09:0519.07.16

סיסקו ממשיכה להעלות פרופיל בהייטק הישראלי, והיום (ג') היא מכריזה על הצטרפותה להשקעת ענק בחברת אבטחת המידע הישראלית גארדיקור (GuardiCore). החברה מתל אביב מגייסת 20 מיליון דולר בסיבוב גיוס שני בהובלת המשקיעים הקיימים בה, הקרנות באטרי ו- 83North (לשעבר גריילוק ישראל) ובהשתתפות סיסקו שנחשבת למשקיעה חדשה בחברה.

 

גארדיקור נבדלת מחברות סייבר ישראליות אחרות בכך שהיא מתמקדת אך ורק באבטחת שרתי-מידע (סרברים) בכל התצורות הארגוניות האפשריות: שרתים פיזיים באתר החברה, שרתים בענן הציבורי של אמזון או מיקרוסופט, קונטיינרים, רשתות בין-שרתים (SDN) או מרכזי נתונים משוכללים. בפועל, היא באה לתת מענה לתופעה שגורה בארגונים הגדולים הפורסים את עבודת המחשוב הארגונית בין מרכזי מחשוב פנימיים, ענן ציבורי, פנימי או היברידי וחוות שרתים גדולות (כמו Med1), ולכל אחד מהם עשרות נקודות ממשק עם מפתחים, לקוחות או אחד עם השני.

 

גארדיקור מנסה להגן על הרשת המקיפה את מרכזי הנתונים ועושה זאת על ידי תכנות מחדש של מתגי התקשורת (סוויצ'ים) שלהם. המתגים מתוכנתים כך שביכולתם לזהות התנהגות אבנורמלית של תוכנה, מה שמסמן פוטנציאל להיותה זדונית ומקושרת להאקרים. המערכת יוצרת עבור התוכנה הזדונית מרחב וירטואלי ובו היא בוחנת את התנהגותו על ידי יצירת מצג שווא עבורו כאילו מדובר במרכז נתונים לא מוגן. מרחב זה מכונה על ידי החברה שכבה ויזואלית שמעניקה למנהל אבטחת המידע או מנהל ה-IT בארגון הצצה למתרחש בכל שרתי הנתונים שמפעילה החברה.

 

דרור סלעי, אחד ממייסדי החברה ולשעבר סמנכ"ל השיווק של אנוביט דרור סלעי, אחד ממייסדי החברה ולשעבר סמנכ"ל השיווק של אנוביט צילום: תומי הרפז

 

אחת החוזקות של גארדיקור היא יכולתה להגן על רשת הנתונים הפנימית של מרכז הנתונים, זו שמחברת בין השרתים במרכז. בעוד חברות אבטחת מידע אחרות מתמקדות באבטחה היקפית, בגארדיקור טוענים כי היקף התעבורה הפנימי גדול פי 5 מהיקף התעבורה בין מרכז הנתונים החוצה, וכי יש צורך גדול לא פחות לנטר ולאבטח גם אותו. סיסקו, שמתמחה בתשתיות תעבורת תקשורת פנים ארגונית, ובפרט במרכז השרתים, היא שותף טבעי לחברה כמו גארדיקור, אך נחשבת גם למתחרה במובנים מסוימים, עם מוצרים כמו Cisco IOS security או SourceFire SNORT. ועם זאת, גארדיקור משתפת איתה פעולה בשיווק המוצר, כמו גם עם צ'קפוינט ו-VMware.

 

תוך כדי עבודה, מחפשת הטכנולוגיה של גארדיקור התנהגויות מחשידות, כמו למשל, המוטיבציה של תוכנה זדונית לשכפל את עצמה ממחשב אחד לאלה הסמוכים לו, לגשת לחיבורים שאינם קיימים, ונסיונות אקראיים לחדור למאגרים שונים. התנהגויות שרירותיות אלה מעידות כי פניה של התוכנה הזדונית לגרום נזק.

 

המשקיעים הראשונים - מייסדי אנוביט

 

גארדיקור משרתת ארגונים מסדר גודל בינוני ומעלה, והיא החלה כבר בשלב המכירות. בין לקוחותיה סלקום, וחברות טלקום נוספות בישראל ובחו"ל. הגיוס יאפשר לה להגדיל את מערך המכירות שלה ולגייס מפתחים נוספים.

 

על מייסדי החברה נמנים המנכ"ל פבל גורביץ', אריאל צייטלין ודרור סלעי, לשעבר סמנכ"ל השיווק של אנוביט, חברת שבבי האחסון שנמכרה לאפל לפני כארבע שנים. זהו לא הקשר היחיד לאנוביט: המשקיעים הראשונים בגארדיקור הם מייסדי אנוביט אריאל מייסלוס, פרופ' אודי וינשטיין וד"ר אופיר שלוי. גארדיקור מועסקים 50 איש, מהם 40 במשרדים בתל אביב.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x