$
מכשירים ומדריכים

מחקר: בתחום אבטחת המידע אפל מובילה על סמסונג ואנדרואיד בפער ניכר

מקבלי החלטות בתחום המחשוב הארגוני מדרגים את המכשירים של אפל במקום הראשון בכל מה שנוגע לאבטחת מידע. מחקר של חברת האבטחה סקייקיור מצא שמספרם של מכשירי האנדרואיד שנגועים בנוזקה כמעט כפול מזה של מכשירי האייפון

רפאל קאהאן 18:1604.07.16

סקר שערך מכון המחקר Tech Pro מראה שמכשירי אייפון נחשבים לאמינים יותר בקרב מקבלי החלטות בתחום המחשוב הארגוני בכל מה שנוגע לאבטחת מידע. תוצאות הסקר שפורסמו אתמול (א') באתר ZDnet מעידות שהאייפון זוכה לאמון של 51% מהנשאלים שמצאו שהמכשיר של אפל טוב מאוד או מעולה בהגנה על המידע של המשתמש.

 

סמסונג, היריבה הגדולה של אפל בתחום בזכות מערכת KNOX זוכה לאמון של 30% ובלקברי, פעם מלכת האבטחה, זוכה לאמון של 39% מהנשאלים. מכשירי ווינדוס פון של מיקרוסופט קיבלו ציון זהה למכשיריה של סמסונג. שאר מכשירי האנדרואיד זוכים לציונים נמוכים בהרבה, כאשר את הרשימה מובילים מכשירי הנקסו

ס של גוגל עם אמון מלא של כ-28% מהמשיבים. בטאבלטים התוצאות זהות, כאשר אפל מובילה את הטבלה, מכשירי ווינדוס 10 אחריה ובמקום השלישי הטאבלטים של סמסונג.

 

5.7% ממכשירי אנדרואיד נגועים בנוזקות לעומת 3% מהאייפונים 5.7% ממכשירי אנדרואיד נגועים בנוזקות לעומת 3% מהאייפונים

 

ממצאי הסקר מקבלים סימוכין ממחקר שערכה חברת האבטחה סקייקיור בארגונים בהם יש לפחות 200 מכשירים. התוצאות מראות שבכל ארגון או חברה בה יש יותר מ-200 מכשירי מובייל, כ-5.7% ממכשירי האנדרואיד נגועים בנוזקה כלשהי זאת בניגוד ל-3% ממכשירי האייפון. המחקר גם מצא שכ-20% מסך כל מכשירי האנדרואיד פתוחים להתקנה של אפליקציות צד שלישי, מה שמעלה את הסיכון לפריצה או גניבת מידע.

 

המחקר מצא גם שחנויות האפליקציות של אנדרואיד נמצאות בסיכון גבוה פי 72 להימצאותן של אפליקציות נגועות ביחס לחנות גוגל פליי הרשמית. נתונים אלה מהווים קריאת השכמה עבור גוגל ביחס להסדרת מדיניות עדכונים. גוגל מודעת היטב לבעיה ומנסה כעת למצוא דרכים שיכריחו את היצרניות להבטיח שכל עדכון אבטחה שגוגל משחררת יישלח בהקדם למכשירים.   

 

החלת מדיניות "הבא את מכשירך" (BYOD) במסגרתה עובדים יכולים להשתמש במכשירם האישי במסגרת עבודתם הפכה את ניהול האבטחה של מכשירים אלה לכאב ראש לא קטן עבור מנהלי מחשוב. מכשירי אנדרואיד זכו ללא מעט חשיפות של חולשות ופרצות שיצרנים מתמהמהים לעיתים קרובות בתיקונם, למרות שגוגל נוהגת להוציא עדכוני אבטחה במהירות ראויה לציון.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x