$
הייטק והון סיכון

אינטל מפטרת, אינטל מגייסת: החברה חזרה לגייס עובדים בישראל

חברת Replay, שנרכשה על ידי אינטל לפני כשנה, מעוניינת לגייס כחמישים מהנדסי תוכנה המתמחים בראיית מכונה ועיבוד תמונה

מאיר אורבך 14:4017.07.16

שנה לא קלה עברה על ענקית השבבים אינטל שיצאה בגל פיטורים ענקי, שלא פסח גם על ישראל. אבל לצד קיצוצי משרות של עשרות אלפי עובדים, החברה טענה במקביל שהיא תמשיך לגייס עובדים במספר תחומים חדשים. הבוקר (א') החברה הודיעה על כוונתה לגייס כחמישים עובדים חדשים לחטיבת הספורט הדיגיטלי שלה.

 

העובדים יגויסו למרכז המו"פ של חטיבת FreeD, שהוקמה בעקבות רכישת חברת Replay אשתקד תמורת 175 מיליון דולר. החטיבה מעסיקה כיום כתשעים עובדים במשרדים הישנים של Replay ברמת החייל, אבל כחלק מהרה-ארגון של אינטל בישראל העובדים הקיימים והחדשים צפויים לעבור כולם למטה החדש של אינטל ישראל בפתח תקווה, שירכז את עובדי אינטל מכל אזור המרכז.

 

מערכת FreeD מבית אינטל/ריפליי מערכת FreeD מבית אינטל/ריפליי

 

החטיבה עוסקת כיום בפיתוח של טכנולוגיה הקרויה 360 Replay, המאפשרת לצלם ולשדר אירועי ספורט ממספר רב של מצלמות באיכות גבוהה ובזוויות שונות. מערך המצלמות מפיק סצינה תלת-ממדית, ומאפשר לצופים לבחון הילוכים חוזרים מכל זווית צילום אפשרית. כמה וכמה מהליגות הגדולות בעולם כבר עושות שימוש בטכנולוגיה, ומשחקי הסופרבול והאולסטאר NBA האחרונים עשו שימוש בטכנולוגייה של חברת Replay לשעבר.

 

"אנחנו מחפשים בשלב ראשון בעיקר עובדים בעלי מומחיות בתחום ה-computer vision ו-image processing בעלי השכלה רלוונטית בתחום ההנדסה ומדעי מחשב ואלגוריתמאים", הסביר מנכ"ל החברה, אורן יוגב. "אנחנו מחפשים עובדים בעלי תואר שמתחילים את דרכם המקצועית כמו גם מהנדסים מנוסים. אנו עובדים בימים אלה עם לקוחות בינלאומיים מרתקים ומפורסמים ובתקופה הקרובה צפויים לנו פרויקטים גדולים נוספים".

 

ריפליי מקווה לגייס עובדים לקבוצה האחראית על פיתוח המערכת, וכל עובדים שיעזרו להטמעת המערכת אצל לקוחות הקצה. בשלב זה החברה מתמקדת בתחום אירועי הספורט, אך בהמשך צפויה לקחת את הטכנולוגיה גם לעולמות תוכן נוספים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x