$
חדשות טכנולוגיה

לינקדאין הייתה על הכוונת של גוגל, פייסבוק וסיילספורס לפני שנרכשה על ידי מיקרוסופט

הרשת החברתית שנמכרה למיקרוסופט ב-26 מיליארד דולר חוזרה במרץ על ידי כל ענקיות האינטרנט. זו גם כנראה הסיבה לתג המחיר הגבוה שסאטיה נאדלה שילם עבורה

רפאל קאהאן 12:4303.07.16

לינקדאין, הרשת החברתית שנמכרה למיקרוסופט לפני מספר שבועות תמורת 26 מיליארד דולר, עמדה במרכזה של מלחמת רכישה בין כל ענקיות האינטרנט. על פי דיווחים מ-Recode ומה"וול סטריט ג'ורנל" מסוף השבוע, בין החברות שהביעו התעניינות היו גוגל, פייסבוק, סיילספורס ועוד חברה ששמה לא נחשף.

 

התחרות שהתפתחה בין מיקרוסופט לסיילספורס על הרכישה הייתה ככל הנראה הסיבה העיקרית למחיר הגבוה ששילמה הראשונה עבור לינקדאין. שהכריח את מנכ"ל מיקרוסופט המחיר המקורי שהוצע על ידי סאטיה נאדלה עמד על כ-160 דולר למניה, בעוד שסיילספורס הגישה הצעה של בין 160 ל-165 דולר, כך על פי ה"וול סטריט ג'ורנל". 

 

סאטיה נאדלה ומנכ"ל Linkedin ג'ף וויינר. ההצעה המקורית עמדה של 160 דולר למניה סאטיה נאדלה ומנכ"ל Linkedin ג'ף וויינר. ההצעה המקורית עמדה של 160 דולר למניה צילום: איי פי, בלומברג

 

לאחר שלינקדאין סירבה להצעות הראשונות, סיילספורס העלתה את ההצעה ל-171 דולר. באותו שבוע נערכה פגישה בין ביל גייטס נפגש לריד הופמן, בה מיקרוסופט הציעה כ-172 דולר למניה. שבוע לאחר מכן הציעה מיקרוסופט 182 דולר למניה וסיילספורס השוותה את הצעתה, אך הגדילה את מרכיב המזומן בהצעה. לינקדאין המשיכה לשבת על הגדר ושיחה של מנכ"ל הרשת החברתית עם נאדלה, בו אמר ג'ף ויינר שהוא יוכל לעמוד מאחורי הצעה של 196 דולר למניה מול הדירקטוריון סגרה את העסקה באופן סופי.

 

התוצאה של מלחמת המחירים הזו הייתה תוספת של כ-22% על סכום ההצעה המקורי של מיקרוסופט. גוגל החלה להביע התעניינות בלינקדאין כחודש לאחר ההצעות הראשונות של מיקרוסופט וסיילספורס, אך לאחר פגישות גישוש בין ריד הופמן לנציגי החברה, החליטו במאונטיין ויו לא להמשיך במגעים והציעו ללינקדאין שיתוף פעולה מסחרי במקום. המו"מ עם פייסבוק היה אפילו קצר יותר והסתכם בפגישה עם מארק צוקרברג שהחזיר תשובה שהוא לא מעוניין לאחר 6 ימים. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x