$
חדשות טכנולוגיה

מיקרוסופט רוכשת את לינקדאין תמורת 26 מיליארד דולר

מחיר העסקה משקף פרמיה של 50% על מחיר מניית הרשת החברתית. מיקרוסופט תממן את העסקה באמצעות הנפקת אגרות חוב חדשות. מנכ"ל לינקדאין, ג'ף וויינר, יישאר בתפקידו

עומר כביר 15:3713.06.16

מיקרוסופטתרכוש את הרשת החברתית העסקית לינקדאין בעסקה בשווי 26.2 מיליארד דולר, הרכישה הגדולה בתולדות ענקית התוכנה - כך הודיעה היום (ב') החברה. העסקה צפויה להיסגר בתוך שנה.

 

הרכישה תתבצע במזומן, לפי שווי של 196 דולר למניה. הסכום מייצג פרמיה של 50% לעומת מחיר מניית לינקדאין היום בפתיחת המסחר בניו יורק. מיקרוסופט תממן את העסקה באמצעות הנפקת אגרות חוב חדשות. מנכ"ל לינקדאין, ג'ף וויינר, יישאר בתפקידו ויהיה כפוף ישירות למנכ"ל מיקרוסופט, סאטיה נאדלה. העסקה מתבצעת בהסכמתו של מייסד ויו"ר לינקדאין, רייד הופמן. הקנס על ביטול העסקה, על ידי כל אחת מהחברות הוא 725 מיליון דולר. 

 

 צילום: מיקרוסופט

 

בעקבות פרסום ההודעה זינקה מניית לינקדאין במסחר המוקדם ביותר מ-48%. מניית מיקרוסופט, לעומת זאת, ירדה בכ-3.3%.

 

"הצוות של לינקדאין יצר חברה נפלאה שממוקדת בחיבור העולם המקצועי", אמר נאדלה בהודעה לעיתונות. "ביחד, אנחנו יכולים להאיץ את הצמיחה של לינקדאין וכן של מיקרוסופט אופיס 365, במטרה להעצים כל אדם וארגון בעולם".

 

 

 

הופמן הוסיף: "זה רגע של התחלה מחדש בעבור לינקדאין. אני רואה הזדמנות מדהימה לחברים וללקוחות שלנו להביט קדימה ולתמוך בפעילות העסקית החדשה והמשותפת הזאת. אני תומך בעסקה הזו ובהחלטת הדירקטוריון לממש אותה".

 

וויינר אמר: "העסקה תאפשר למיקרוס

מה דעתך על מניית MICROSOFT:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

ופט וללינקדאין לשנות את הדרך שבה עובד העולם, כפי שלינקדאין עצמה שינתה את הדרך שבה העולם מתקשר. ב-13 השנים האחרונות", הוא ציין, "החזקנו בעמדה ייחודית לחבר אנשים מקצוע ולאפשר להם להיות פוריים יותר ומצליחים יותר, ואני ממתין בציפייה להוביל את הצוות שלנו בפרק הבא בסיפור".

 

העסקה היא המהלך המשמעותי ביותר של נאדלה מאז נכנס לתפקיד מנכ"ל מיקרוסופט, ואחד המשמעותיים ביותר בהיסטוריה של מיקרוסופט בכלל. בסרטון שהפיצה החברה סיפר המנכ"ל איך החליט לבצע את הרכישה. "תמיד הערצתי את לינקדאין ואת מה שרייד, ג'ף והצוות שלהם בנו", סיפר נאדלה. "אני משתמש בלינקדאין, מפרסם שם תכנים. חשבתי יותר ויותר על מה נחוץ בעולם היום. אני גם מאמין בכלי פוריות ותקשורת שמעצימים אנשים להיות מצוינים בעבודה.

 

"אם לוקחים את הכלים האלו ומחברים אותם לרשת מקצועית, למקום שבו נמצאים כל החיים המקצועיים שלך, אפשר לסייע לאנשים לרכוש כישורים חדשים, לזכות להצלחה גדולה יותר בעבודה שלהם ולמצוא את המשרה הנהדרת הבאה שלהם. זה החזון. דיברתי על זה עם ג'ף ורייד כבר כמה וכמה פעמים. העובדה שזה קורה עכשיו היא נהדרת, אבל אני חושב על זה כבר הרבה זמן".

 

וויינר נזכר בשיחה הראשונה שניהל בנושא עם נאדלה: "הוא אמר שחייבים לוודא שיש בינינו התאמה בשני מקומות מרכזיים - מבנה ומטרה. אחרי הדיונים על המטרה, כשהתחלנו סיעור מוחות על הדברים שאנחנו יכולים לעשות ביחד, היתה הרבה התרגשות. לא מדובר רק בתגובה לשוק. סאטיה אמר לנו ושוב ושוב - אתם תצטרכו לכתוב את הכללים כאן. אנחנו נעשה את זה אחרת, תהיה לכם עצמאות. בואו נחשוב בגדול, בואו נחשוב מה אפשר לעשות, וזה יהיה העיקרון הראשון".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x