$
חדשות טכנולוגיה

מיקרוסופט תפצה לקוחה שעודכנה לווינדוס 10 בניגוד לרצונה

סוכנת נסיעות מסיאטל תפוצה ב-10,000 דולר עקב עדכון כפוי שהשבית את המחשב שלה. הניסיונות האגרסיביים של מיקרוסופט לשדרג כמה שיותר משתמשים לגרסה האחרונה של התוכנה מעוררים לא מעט כעס והפסיקה עשויה לגרור גל תביעות נוספות

רפאל קאהאן 16:0928.06.16
הנוהל מעורר המחלוקת של מיקרוסופט להקפיץ חלון התראה בבקשה להתקנת ווינדוס 10, הוא כנראה אחת הסיבות לכך שהמערכת זכתה לתפוצה גדולה כל כך בזמן קצר. עם זאת, הוא עשוי להציף את החברה בגל של תביעות פיצויים, לאחר שבית משפט פסק בארה"ב פסק שטרי גודלשטיין, סוכנת נסיעות מסיאטל, זכאית לפיצוי בסך 10,000 דולר על "התקנה לא רצונית" של ווינדוס 10, שלטענתה פגעה בהכנסותיה.

 

גולדשטיין טענה בבית המשפט שהתקנת ווינדוס 10 התבצעה ללא שביקשה אותה או שביצעה פעולה על מנת שהמערכת תותקן. כמו רבים אחרים, המערכת הישנה שלה  הקפיצה את הודעת הנדנוד ותו לא. אולם, לטענתה, בוקר אחד הגיעה למשרד ונחרדה לגלות שבמהלך הלילה הותקנה לה ווינדוס 10. ההתקנה גרמה למחשב ולמידע שעליו לא להיות שמישים במשך תקופה ארוכה – מה שהוביל אותה לאובדן הכנסות.

 

מיקרוסופט רצתה להגיע למיליארד משתמשים עד סוף השנה מיקרוסופט רצתה להגיע למיליארד משתמשים עד סוף השנה צילום: מיקרוסופט, יח"צ

 

גולדשטיין לא לבד. בפברואר האחרון מיקרוסופט הגבירה את תדירות הודעת השדרוג ומשתמשים אף התלוננו שסגירת החלונית על ידי לחיצה על ה-X האדום גרמה גם היא לעדכון התוכנה על המחשב. מיקרוסופט לא הכחישה את הטענות של גולדשטיין ובחרה להימנע מערעור.

 

דוברות מיקרוסופט הסבירו שהחברה העדיפה להימנע "מהוצאות נוספות" שהיו נגרמות מהמשך ההליכים. לא ברור אם המקרה הנוכחי עשוי להוות פתח לתביעות נוספות בארה"ב ובעולם. אם כן, זה עשוי להתברר ככאב ראש לא קטן עבור החברה ולהביא איתו גל של תקשורת שלילית. יכול להיות שבמיקרוסופט בוחרים את הקרבות שלהם ושהם יפעילו את כלי הנשק הכבדים שלהם רק במקרה והנזק הכספי והציבורי יהיה שווה את זה.

 

זאת ועוד, כנראה שמיקרוסופט הבינה שהשיטה הנוכחית עשויה להיות אגרסיבית מדי ולעורר אנטגוניזם כלפי החברה. טרי מאיירסון, נשיא חטיבת ווינדוס הודה בפני אתר The Verge שחלק מהלקוחות מצאו שההודעה "מבלבלת". "כעת", אומר מאיירסון, "אנחנו מתכננים הודעה חדשה שצפויה להגיע ללקוחות בזמן הקרוב בה האפשרויות להורדה, התקנה, התקנה מאוחרת או דחייה כליל של ההצעה יוצגו באופן ברור".

 

כך תראה חלונית העדכון החדשה כך תראה חלונית העדכון החדשה צילום: צילום מסך

 

החלונית החדשה מאפשרת מעתה לבצע את ההתקנה כעת, לדחות אותה לזמן אחר או לבטל אותה לגמרי. לחיצה על ה-X לא תגרור עוד התקנה כפויה. כנראה שבמיקרוסופט הבינו שהיעד של מיליארד מחשבים עם ווינדוס 10 עד סוף השנה, לא שווה את אובדן האמון מצד הלקוחות או את הנזק התדמיתי למותגים שלה.

 

גם בארץ הוגשה בקשה לתביעה יצוגית נגד מיקרוסופט. התובעים מבקשים להורות לחברה לעצור את השדרוג הכפוי לכאורה למערכת ההפעלה החדשה ולפצות משתמשים שנפגעו משדרוג זה ב-3 מיליון שקל לפחות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x