$
הייטק והון סיכון

DeepSense מגייסת 2 מיליון דולר לחיזוי תקלות בפסי ייצור

דיפ סנס פיתחה מערכת שאוספת ומנתחת כמויות עצומות של מידע ונעזרת בבינה מלאכותית כדי לחזות תקלות במכונות תעשייתיות

שירות כלכליסט 17:5515.06.16

דיפסנס (DeepSense), סטארט-אפ ישראלי צעיר בתחום חיזוי תקלות במכונות תעשייתיות, מגייס 2 מיליון דולר בהובלת אפטרדוקס, קרן שהוקמה על ידי פורשי אמדוקס. לסבב הצטרפו גם קרן Janvest ו-SeedIL, וזאת בנוסף למענק של כמה מאות אלפי שקלים שקיבלה החברה מהמדען הראשי.

 

דיפ סנס נכנסת לזירה הצפופה ממילא של סטארט-אפים ישראלים הפועלים בתחום. עד כה הוקמו וגייסו בישראל מיליוני דולרים חברות כגון:Njoin שמנטרת סטיות בפסי ייצור באמצעות בינה מלאכותית, ו-Augury, שמקשיבה לקולות המכונה כדי להעריך מתי תתקלקל.

 

 צילום: שאסטרסטוק

 

המערכת של דיפ סנס אוספת ומזרימה לענן כמויות ענק של דאטה תעשייתי בקצב גבוה ובזמן אמת ממאות מכונות ואלפי סנסורים ובכך משתלבת בטרנד "אינטרנט הדברים" בזכות שילוב של חיישנים שמחוברים לרשת ולמערכות ביג דאטה. בעזרת שימוש בטכנולוגיית דיפ לרנינג, המנוע של דיפ-סנס לומד בצורה אוטונומית התנהגויות של קהילות דומות של מכונות, כדי לזהות חריגות מדפוסי ההתנהגות ולחזות תקלות במערכת.

 

על ידי זיהוי אבולוציה של דפוס חריג, מתריעה המערכת מבעוד מועד על הכישלון הקרב ומספקת אינפורמציה חשובה לגבי הזמן שנותר, מקור התקלה ואף ממליצה על הפתרון הטוב ביותר בהסתמך על תקלות דומות.

 

להבדיל ממערכות מתחרות שנשענות על מידול פיזיקלי מבוסס סימולציה, המנוע של דיפ-סנס אגנוסטי לחלוטין לסוג המידע. הוא בונה מודלי חיזוי מבוססי רשת נוירונים וירטואלים עבור הרכיבים, המכונות או האתרים. בחברה טוענים כי המערכת מצריכה אינטגרציה קצרה בלבד, היא גנרית וניתנת לשימוש בוורטיקלים שונים.

 

דיפ-סנס פועלת מפארק מת"מ בחיפה, מעסיקה 8 עובדים, הוקמה באוקטובר 2015 ע"י דדי לביד, אלגוריתמאי יוצא רפאל, איתן וסלי, מהנדס תמיכה בכיר מאפלייד מטריאלס, וד"ר דוד אלמגור, מייסד פנורמיק פאוור שנמכרה ב- 65 מיליון דולר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x