$
הוועידה המוטסת
הוועידה המוטסת גג עמוד

מי יהיה הסטארט-אפ הישראלי הבא בפורטפוליו של 500startups?

אתר שמסדר החזר מס, אפליקציה שחוסכת לחברות סכומי כסף ניכרים ופלטפורמה שתמנע מתקפות שנועדו לגרום לקריסת אתרים - הכירו את הסטארט-אפים שהציג את פעילותם באירוע פיצ'ינג במאיץ הסטארטאפים 500startups במסגרת הוועידה המוטסת של כלכליסט

עומר כביר, סן פרנסיסקו 15:2208.04.16

אתר שמסדר לכם החזר מס, אפליקציה שיכולה לחסוך לחברות סכומי כסף ניכרים ופלטפורמה שתמנע לחלוטין מתקפות שנועדו לגרום לקריסת אתרים - אלו כמה מהסטארטאפים הישראלים שהציגו את פעילותם באירוע פיצ'ינג אקסלוסיבי במאיץ הסטארטאפים וקרן ההשקעות 500startups, שנערך במסגרת הוועידה המוטסת של כלכליסט, בנק הפועלים ויונייטד.

 

500startups הוקם לפני חמש שנים ומתמקד בהשקעות שלב מוקדם, בעיקר בחברות תוכנה וידוע בכך שהוא מבצע השקעות ניכרות מחוץ לארה"ב. בישראל כבר השקיע המאיץ בשבע חברות, ובמהלך הבוקר ניסו כמה סטארטאפים ישראלים להפוך לחברה הבאה בפורטפוליו.

 


 

“אני מאוד אוהב לעבוד עם ישראלים כי אתם מאוד ישירים ואומרים כל מה שבראש שלכם, אבל אף אחד לא נפגע", אמר מרווין לייאו (Marvin Liao), אחד השותפים ב-500startups בפתח האירוע. היזמים בחדר היו מעוניינים יותר להציג את מרכולתם, ולכן קיצר לייאו בדבריו ופינה את הבמה במהירות לטובת הפיצ'ים.

 

Finupp הציגו את Robotax, פלטפורמה מקוונת לניהול תשלומי מס הכנסה. הפלטפורמה מתחברת לכל המערכות הפיננסיות של השתמשת - חשבונות בנק, חשבונות השקעות, מערכות ניהול הוצאות ועוד - מנטרת את הפעילות ומסייעת בניהול תשלומי המס והטפסים הדרושים.

 

אסף רגב, רובוטקס אסף רגב, רובוטקס צילום: אוראל כהן

 

"מסים זו ההוצאה השנייה הגדולה ביותר אחרי דיור, אבל בשני העשורים האחרונים לא היה בה שום חידוש", אמר המנכ”ל והמייסד, רו”ח עו”ד אסף רגב. "מרבית תוכנות המס מספקות שירותים בסיסיים מאוד. רואי חשבון לא באמת עוזרים להפחית את תשלומי המסים. המערכת שלנו מספק שירותי תכנון מס מתמשך ומאפשרת לצמצם את תשלומי המסים. היא מנטרת את כל הפעילות הפיננסית שלכם ומסייעת לחסוך אלפי דולרים בשנה". המערכת פעילה כבר בישראל עם 40 אלף משתמשים, וצפויה להגיע לשוק האמריקאי בתוך שישה עד שמונה חודשים.

 

בוריס ויינברג, Solebit בוריס ויינברג, Solebit צילום: אוראל כהן

 

חברת אבטחת המידע Solebit, הציגה מערכת למניעת התקפות סייבר. “המטרה שלנו היא לאתר ולמנוע את כל המתקפות הממוקדות ובפרט איומים לא מוכרים", סיפר המנכ”ל והמייסד, בוריס ויינברג. “רוב המתקפות על ארגונים מתבצעות באמצעות האימייל. תוקף שולח אימייל עם קובץ נגוע לעובדים, וברגע שאחד העובדים פותח את הקובץ הקוד הזדוני חודר לארגון". המערכת של סולביט יושבת במחשבי החברה, ומסוגלת למנוע מתקפות שכאלו באמצעות סריקה אחר שורות קוד שחיוני לביצוען וניטרולן.

 

יניב רצון, axonize יניב רצון, axonize צילום: אוראל כהן

 

Axonize הציגו פלטפורמה למכשירי האינטרנט של הדברים, שנועדה לסייע ליצרניות החומרה באמצעות הסרת הצורך לפתח תשתית תוכנה למכשירים שלהן. במקום להתעסק בסוגיות כמו שרתים, עיבוד ואחסון מידע או ביג דאטה, יכולות החברות להתרכז בפיתוח המכשירים עצמם ולהסתייע במערכת של Axonize לניהול כל הפעולות שצריכות להתבצע ברקע.

 

L7 Defence מפתחת מערכת להתמודדות עם מתקפת DDoS, שעושה שימוש ברשתות מחשבים זומבים על מנת להפיל אתרים שונים באמצעות שליחת מספר גדול של בקשות מידע ויצירת עומס על שרתיהם. “זה לא מתקפה מתוחכמת, אפשר לקנות מתקפה שכזו בשבעה דולר", אמר מייסד החברה, ישראל גרוס. “אבל היא מאוד מוצלחת, כי הפתרונות שמוצעים היום לא מסוגלים להבדיל בין בוטים לאנשים. הפתרון של ישראל בזמן מתקפה הוא פשוט לחסום את הגישה מחו"ל לאתרי ממשל. זה טיפשי. אנחנו מביאים לעולם הזה פתרון מבוסס למידת מכונה. בתוך 20 שניות אנחנו יכולים לזהות ולעצור מתקפה לפני שהיא גורמת לנזק".

 

ישראל גרוס, L7Defence ישראל גרוס, L7Defence צילום: אוראל כהן

 

בתחום המובייל, Appinsight הציגה מערכת אבטחה לאפליקציות מובייל, שמסוגלת לזהות פרצות אבטחה בתוך שניות ספורות ומנטרת בקביעות את פעילות האפליקציות על מנת לוודא שהן מאובטחות.

 

Way2VAt יצרה מערכת לעסקים שמבצעת אוטומציה להליכי החזר מע"מ. “מדי שנה יש 20 מיליארד דולר בהחזרי מע"מ לעסקים שלא מועברים, בגלל חוסר מודעות של העסקים או הליך דרישה מסובך“, אמר המנכ"ל, עמוס סימנטוב. “האפליקציה שלנו מנטרת פעילויות שונות של החברה או עובדיה, ומסוגלת להדריך בכל שלב כיצד לשמור קבלות או להגיש את הבקשות לקבלת החזר המע"מ".

 

האם יצא משהו מהאירוע? אחרי המצגות אמר ליאל ל"כלכליסט" שראה בבוקר לא מעט חברות מעניינות, ושהוא בהחלט מתכוון לבדוק לעומק אפשרות להשקיע בכמה מהן.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x