$
הוועידה המוטסת
הוועידה המוטסת גג עמוד

הוועידה המוטסת

"אנו פועלים לשלש את מספר חברות ההייטק והביוטק בירושלים"

ראש עיריית ירושלים סיפר בוועידה המוטסת של כלכליסט על התוכניות העיקריות לפיתוח העיר - האחת עוסקת בהגדלת היקף ההייטק והשנייה בקידום התיירות ע"י "פיתוח המותג ירושלים שהוא בן 3,000 שנה"

אסף גלעד 20:4007.04.16

"בירושלים מתמקדים כעת בשתי תוכניות אסטרטגיות", אמר ראש עיריית ירושלים ניר ברקת באירוע הגאלה בסנטה ברברה, במסגרת הוועידה מוטסת של כלכליסט, "האחת היא הגדלת מספר התיירים מ־2 מיליון בשנה כיום ללפחות 10 מיליון בעקבות פיתוח המותג ירושלים שהוא בן 3,000 שנה. זאת בהשוואה לפריז שזוכה לביקורים של 60 מיליון תיירים בשנה וניו יורק שמארחת 20 מיליון תיירים. גידול שכזה יביא לירושלים 140 אלף משרות".

 

ברקת סיפר כי הוא נפגש עם ראש עיריית סן פרנסיסקו אד לי, "והבנתי שמספר מקרי הרצח בירושלים נמוך פי כמה וכמה מזה שבעירו, לכן באופן עקרוני אני נוסע לכאן, לסן פרנסיסקו, ומקווה להישאר בחיים. השקעה בתיירות תביא להתייצבות המצב ולשקט".

ניר ברקת יחד עם יו"ר סיסקו ג'ון צ'יימברס ניר ברקת יחד עם יו"ר סיסקו ג'ון צ'יימברס צילום: עמית שעל

 

"התוכנית השנייה היא תוכנית בשיתוף עם המומחה לתכנון אורבני פרופ' ריצ'רד פלורידה, שמטרתה להביא לירושלים אקוסיסטם לצעירים יצירתיים שירצו להישאר בעיר", סיפר ברקת. "שתי התוכניות האלה מצויות בתקציב תוכנית ירושלים 2020, ובמסגרתה אנחנו רוצים לשלש את מספר חברות ההייטק ומדעי חיים בירושלים".

 

ירושלים מאכלסת כיום 15% מהיקף הסטארט־אפים הכולל של ישראל, והתוכנית שעליה סיפר ברקת הושקה כבר בשנה שעברה, ושמה לה יעד להגדיל את היקפם ל־25% עד 2020. יעדים נוספים בתוכנית הם הגדלת מספר הסטודנטים הלומדים בעיר מכ־40 אלף ל־60 אלף בתוך חמש שנים, וכן הקמת מרכז מחקר מתקדם בצמוד לאוניברסיטה העברית.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x