$
הוועידה המוטסת
הוועידה המוטסת גג עמוד

הוועידה המוטסת

אבי כוכבא: "בקרוב נציע ייעוץ כספי מותאם אישית מבוסס הררי מידע"

המשנה למנכ"ל הפועלים וראש חטיבת החדשנות סיפר בוועידה המוטסת של כלכליסט, בנק הפועלים ויונייטד על המעבר לשירותים דיגיטליים בבנק: "השמועות אומרות שבעוד עשור לא יתקיימו בנקים פיזיים"

אסף גלעד 21:4407.04.16

"השמועות אומרות שבעוד עשור לא יתקיימו בנקים". כך אמר בחיוך המשנה למנכ"ל הפועלים וראש חטיבת החדשנות אבי כוכבא בהתייחסו למגמת המעבר מבנקים פיזיים לדיגיטליים. כוכבא דיבר באירוע הגאלה במטה חברת סיסקו בסנטה קלרה, שהתקיים במסגרת הוועידה המוטסת של כלכליסט, בנק הפועלים וחברת יונייטד. על כך ענה לו מנכ"ל משרד האוצר, שי באב"ד, כי "אני לא מאמין שלא יהיו בנקים, אלא רק שהסביבה תהיה תחרותית יותר, וזה דבר מצוין".

 

בינואר הקים הבנק חטיבת חדשנות תחת כוכבא שמרכזת את פעילות הדיגיטל ומטמיעה חידושי טכנולוגיה. כוכבא סיפר על המודל שהבנק נוקט בתהליך הדיגיטציה: "אנחנו קוראים לו 'סטיפה', קיצור של הכותרת STEFA, או בתרגום לעברית — ייעוץ פיננסי אישי וחכם. אנחנו רוצים בתוך חמש שנים להציע ללקוחות תוכנית מותאמת אישית לא רק למשכנתא, אלא גם ייעוץ פיננסי שמבוסס על הררי מידע מנותח וממוקד בצרכים הספציפיים של הלקוחות. נוכל לעשות זאת על ידי שותפויות עם סטארט־אפים ובנקים אחרים".
אבי כוכבא, ראש חטיבת החדשנות, בנק הפועלים אבי כוכבא, ראש חטיבת החדשנות, בנק הפועלים צילום: עמית שעל

 

כוכבא אמר כי לנוכח ההתפתחות המהירה של ענף הבנקאות הדיגיטלית, "אנחנו כבר לא מתחרים אך ורק עם מוסדות פיננסיים או עם בנקים אחרים, אלא גם עם רשימה הולכת וגדלה של מתחרים חדשים ובלתי-שגרתיים, ומאד ייתכן שאחד מהם יושב בדלת הסמוכה ממול לנו, פשוטו כמשמעו. אנחנו עדים למתחרים חדשים שקמים ועולים במהירות בכל השווקים של תעשיית השירותים הפיננסיים הגלובלית. בסין, "עליבאבא" השתלטה על נכסים בשווי של כ-100 מיליארד דולר תוך פחות משנתיים לאחר שהשיקה פלטפורמה לניהול נכסי עושר. זה עידן חדש ואנחנו עובדים קשה, בין השאר באמצעים דיגיטליים, כדי לחדש, לצמוח ולשמור על הסביבה הבנקאית המסורתית למדי, רלוונטית מתמיד".

 

כוכבא שמונה בתחילת השנה למנהל חטיבת החדשנות בבנק הפועלים אמר כי בעתיד הקרוב "השירותים שלנו יתרחבו להרבה יותר משירותי בנקאות שגרתיים. אנו נעניק ללקוחותינו את הכלים הנכונים שיקלו על ההתנהלות היום-יומית שלהם ויאפשרו להם שליטה טובה יותר על נכסיהם – בין אם באמצעות Cash management, קניות מצרכים או השקעות פיננסיות".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x