$
חדשות טכנולוגיה

בנטפליקס נושמים לרווחה? אפל תפיק סדרת טלוויזיה על אפליקציות

טבילת אש הראשונה של אפל בתחום הפקות הטלוויזיה תהיה סדרה תיעודית על כלכלת האפליקציות שיפיק המוזיקאי Will.i.am, זאת בניגוד להשערות שהחברה מבקשת ליצור תוכן עלילתי

עומר כביר 11:1027.03.16
אל תפתחו ציפיות לקראת סדרת הטלוויזיה הראשונה של אפל: ענקית הטכנולוגיה הודיעה בסוף השבוע שהתוכן המקורי הראשון שתפיק יהיה סדרה תיעודית על עולם האפליקציות.

 

בפברואר דווח שאפל מפתחת לראשונה סדרת טלוויזיה. ואולם, בשעה שהדיווח המקורי דיבר על סדרה עלילתית שתבוסס על סיפור חייו של של איש העסקים והאמן אנדריי יאנג, כעת מתברר שהחזון לסדרה הראשונה של החברה שאפתני הרבה פחות.

 

ויל.איי.אם. השם שלו הוא הדבר הכי מלהיב בהודעה של אפל בינתיים ויל.איי.אם. השם שלו הוא הדבר הכי מלהיב בהודעה של אפל בינתיים צילום: ויקימדיה

 

לפי הודעת אפל, הכניסה הראשונה שלה לתחום התוכן הטלוויזיוני המקורי תהיה סדרה תיעודתית שתתמקד בכלכלה החדשה שנוצרה בעקבות עליית אפליקציות המובייל. את הסדרה יפיק היוצר והיזם וויליאם אדאמס (הידוע בשם הבמה שלו Will.i.am), בשיתוף עם שניים מהמנהלים הבכירים בתעשיית הבידור בארה"ב, בן סילברמן והווארד אוונס.

 

בשלב זה, המידע על הסדרה הצפויה מוגבל ואפל לא מסרה פרטים על עלויות ההפקה, מספר הפרקים, הלו"ז הצפוי, אורך הפרקים, דרכי ההפצה או כמה היא תתפקד גם כפלטפורמת פרסום לאפסטור של אפל.

 

סגן הנשיא הבכיר לתוכנה ושירותי אינטרנט, אדי קיו, אמר ל"ניו יורק טיימס" שהסדרה החדשה אינה מלמדת על שאיפה מצד אפל להגביר את נוכחותה בתחום הפקות המקור. “זה לא אומר שאנחנו נתחיל להפיק סרטים או סדרות טלוויזיה בכמות גדולה", אך הוא ציין שהחברה כן תתעניין בפרויקטים בלעדיים בעלי מאפיינים דומים.

 

אפל פועלת מזה זמן מה על מנת להשיק שירות וידיאו סטרימינג שמיועד להתחרות בשירותים דוגמת נטפליקס או הולו. ואולם השירות, שלצד תכני VOD מסורתיים אמור היה לכלול גם גישה לשידורים חיים של ערוצי טלוויזיה, נתקל בהתנגדות מצד בעלי התכנים, והשקתו הצפויה נדחתה למועד בלתי ידוע.

 

לצד תוכן קנוי, נטפליקס, הולו ואמזון מציעות בשירותי הסטרימינג שלהן גם תוכן מקורי בהפקה עצמית, ולכן רק טבעי היה שאפל תתעניין גם היא בתוכן שכזה, אם בכוונה להשיק שירות מתחרה. ואולם, ייתכן שהקשיים בהשקת השירות הובילו את החברה, לעת עתה, לזנוח חזון שאפתני יותר ולהסתפק בהפקה צנועה יחסית בדמות סדרה תיעודית.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x