$
פטנטים וקניין רוחני

אפל מתכננת להשיק שירות טלוויזיה מקוון בסתיו הקרוב

ענקית הטכנולוגית מנהלת מגעים עם ערוצי הטלוויזיה השונים בהם גם רשתות ABC, CBS ו-FOX במטרה לבנות מערך טלוויזיה רזה הכולל גם ספריית VOD נרחבת; מחיר השירות צפוי לנוע בין 30 ל-40 דולר לחודש

עומר כביר 08:3417.03.15

אפל מנהלת מגעים להשקת שירות טלוויזיה מקוון שיכלול 25 ערוצים, ובהם גם אלו של רשתות הטלוויזיה הגדולות ABC, CBS ו-FOX – כך מדווח הוול סטריט ג'ורנל.

 

לפי הדיווח, אפל מנהלת שיחות עם הערוצים השונים במטרה להשיק את השירות, שיהיה זמין למכשירי אייפון, אייפד ואפל TV, בסתיו הקרוב. לדברי מקורות, החברה מעוניינת להציע ללקוחותיה חבילת טלוויזיה רזה, שלצד הרשתות הגדולות תכלול גם ערוצים בולטים כמו ESPN או FX.

 

עם זאת, חבילת הטלוויזיה של אפל לא צפויה לכלול את כל העשרות הרבות של ערוצי הטלוויזיה שזמינים ללקוחות חברות הכבלים והלוויין בארה"ב. ואולם, שילוב של שירותי סטרימינג דוגמת נטפליקס והולו, שכבר זמינים באפל TV, או HBO Now, שיהיה זמין החל מאפריל, עתיד לפצות במידה רבה על היעדר ערוצים אלו.

 

נכון לעכשיו, אפל לא מנהלת מגעים עם NBCUniversal, הבעלים של ערוצי NBC, USA ו-Bravo. זאת, לאחר שהמגעים בין אפל לחברה האם, ספקית שידורי הכבלים קומקאסט, נפסקו בשנה שעבר שכן אפל סברה שחברת הכבלים מושכת אותה באף בעודה נערכת להשקת שירות סטרימינג משלה. לקומקאסט אין אינטרס מובהק לשתף פעולה עם אפל במיזם זה, שיכול להוות איום על פעילות הליבה שלה.

 

מקורות שמכירים את הנושא אמרו לוול סטריט ג'ורנל שאפל עתידה להכריז על השירות החדש ביוני הקרוב, ולהשיקו בספטמבר. מחירו צפוי לנוע בין 30 ל-40 דולר לחודש. השירות ישלב בין שידורי טלוויזיה מסורתיים שיועברו על תשתית הרשת לבין ספריית VOD נרחבת.

 

אפל מנהלת מגעים עם חברות מדיה מזה כמה שנים כבר במטרה להשיק שירות טלוויזיה מבוסס רשת משלה. רבות מההצעות של החברה נחשבו לקיצוניות ונדחו על ידי החברות השונות, וגם סבב דיונים זה עלול להיכשל או להביא לדחיית לוח הזמנים הצפוי של החברה.

 

המהלך יכול גם להיות קדימון לקראת השקה אפשרית של טלוויזיה פרי פיתוחה של אפל. דיווחים על מכשיר שכזה נשמעים זה כמה שנים, כאשר לפי הערכות אפל מעוניינת להמציא מהיסוד את חוויית הצפייה בטלוויזיה. מכשיר שעם רכישתו כולל כבר גישה למגוון תכני טלוויזיה פופולריים, ומספק יכולות סנכרון והעתקת צפייה בין מכשירי אפל השונים יכול להיות הפתרון שלו מקווה אפל. במקרה זה, השקת שירות טלוויזיה משלה יכולה להיות צעד חשוב בדרך להגעת הטלוויזיה.

 

טים קוק, מנכ"ל אפל. מתכנן להשיק את שידורי הטלוויזיה כבר בספטמבר טים קוק, מנכ"ל אפל. מתכנן להשיק את שידורי הטלוויזיה כבר בספטמבר

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x