$
הייטק והון סיכון

אאוטבריין רוכשת את Revee האמריקאית: "הגוגל אנליטיקס של אתרי התוכן"

חברת המלצות התוכן הישראלית מבצעת רכישה רביעית בארה"ב. Revee פיתחה מערכת שיכולה לתמחר עמודי אינטרנט בכל רגע נתון, וכך מסייעת למנהלי האתרים לנתב את הפרסום באתר. סכום הרכישה לא פורסם

אסף גלעד 14:1303.03.16

רכישה רביעית לאאוטבריין (Outbrain) הישראלית בארה"ב, ואולי המשמעותית שבהן. חברת המלצות התוכן הישראלית רוכשת את Revee מלוס אנג'לס, חברה שעוסקת בתמחור עמודי אינטרנט ומסוגלת לספק לבעלי אתרי תוכן את היכולת לתמחר את הנכסים השונים (למשל כתבה או סרטון וידיאו) בכל רגע נתון ולפעול בהתאם. כך יכולים המנהלים באתרי החדשות לקבל החלטות בהתאם ליכולת שלהם להרוויח מכל אחד מעמודי האתר.

 

ירון גלאי, מנכ"ל אאוטבריין ממשיל את Revee לגוגל אנליטקס, אבל כזו שמיועדת לעולם התוכן. "עד היום לא היתה מערכת שמספקת לבעלי האתרים את היכולת לדעת כמה שווה כתבה מסוימת בשעה שבע בוקר, בצהרי היום או בחמש בערב. מערכת כזו תאפשר לנו לדעת שכתבה מסוימת או סרטון מסוים שווה יותר, ולשלוח לשם קוראים רבים יותר באמצעות ההמלצות. עד כה לא ידענו אלו הם העמודים הרווחיים יותר מתוך מאות עמודים", אומר גלאי.

 

ירון גלאי מנכ"ל אאוטבריין ירון גלאי מנכ"ל אאוטבריין צילום: אוראל כהן

 

רמת ההכנסה מכל עמוד או סרטון וידיאו על פני הערוצים הללו יכולה להשתנות באופן מהותי במהלך היום. באאוטבריין טוענים כי פיסת תוכן אחת עשויה להראות תנודתיות של 262% במהלך מספר שעות.

 

מערכת התמחור של Revee קיבלה את השראתה מעולם האלגוטריידינג, המסחר המהיר בשוק ההון המבוסס אלגוריתמים בנגזרות וסחורות. מערכת מסוג זה מסוגלת לבצע תמחור מהיר מבוסס אלגוריתמים על סמך נתונים רבים ובזמן אמת, כפי שחברות האלגו מעבירות פקודות מסחר בהתבסס על ירידה או עלייה במחירי סחורות. במקרה של Revee, היא מחשבת את ביצועי הצפיות וההכנסות של הנכסים השונים באתרי התוכן כמו כתבות, סרטונים, פרסומות והמלצות תוכן, ולשם כך היא נדרשת להתחבר לכל רשתות הפרסום איתן עובד בעל האתר, אתגר טכנולוגי לא פשוט.

 

לפיכך, מערכת שכזו עשויה גם לתרום לשורה התחתונה של אאוטבריין: מנהלי אתרים יוכלו לשבץ יותר המלצות באתרים אם יווכחו לדעת שהדבר מעלה עבורם את ההכנסות בעמודים שונים. עם ניתוח הנתונים ברמת העמוד, הסרטון או הכתבה בזמן אמת, ניתן יהיה גם להפנות גולשים רלוונטיים אל אותו העמוד. כך הופכת אאוטבריין למעין מערכת אנליטיקס, אך כזו שלא רק מתמחרת שטחי פרסום אלא את העמוד כולו עבור מנהלי האתר.

 

Revee היא חברה קטנה שמעסיקה 10 עובדים, וגייסה מיליון דולר מאז הקמתה לפני כשלוש שנים. מייסדיה הם ניק פול וצ'אם קים, יזמים ותיקים בעולם הפרסום הדיגטלי ומי שייסדו את רשת אתרי התוכן Penske Media. היא מצויה בעיצומו של הליך רישום פטנט על מנוע מדידת התשואה מתכנים בזמן אמת. "המייסדים הגיעו מאתר תוכן והבינו את הבעיה החמורה בה הם נתקלים: אין להם הבנה של מה שקורה בכל דף. הם עבדו על המערכת הזו שנתיים והצליחו לפתור בעיה שחברות גדולות מהן לא פתרו", אומר גלאי.

 

"אתרי התוכן נאבקים על מנת להמשיך ולהגדיל את כמות המבקרים בהם" אמר מאט קרנשאו, סמנכ"ל שיווק מוצרים באאוטבריין. "פייסבוק ניתבה 32% פחות תנועה לאתרים בין ינואר לפברואר בשנה שעברה, וגוגל וערוצים נוספים הופכים לתחרותיים יותר. האתרים מתוסכלים וזקוקים לפתרון חדש".

 

סכום עסקת הרכישה לא פורסם אך הוא מוערך במיליוני דולרים שישולמו במזומן ועוד כמה שישולמו בהתאם לעמידה ביעדי הכנסות. בעקבות העסקה השיקה אאוטבריין מוצר המבוסס על הטכנולוגיה הנרכשת, Automtatic Yield, בקרב כמה מלקוחותיה: רשת אתרי טיים, שתטמיע את הפתרון באתרי Fortune ו- Entretainment Weekly וכן רשת פוקס באתרים כמו פוקס ניוז וביזנס.  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x