$
חדשות טכנולוגיה

פוקסקון רוכשת את שארפ בעסקה בשווי 6.2 מיליארד דולר

פרטי העסקה טרם פורסמו, ואולם ככל הנראה ענקית הטכנולוגיה היפנית שארפ לא תפורק אלא תמשיך להתקיים כחטיבה עצמאית או כחברה בת של פוקסקון

עומר כביר 09:1825.02.16

קבלנית הייצור פוקסקון, שבין היתר מרכיבה עבור אפל את מרבית מכשירי המובייל שלה, רוכשת את השליטה בענקית הטכנולוגיה היפנית שארפ בעסקה בשווי 6.2 מיליארד דולר – כך מדווח העיתון היפני "ניקיי".

במסגרת העסקה עתידה החברה הטאייוואנית לרכוש 65.9% ממניות שארפ במחיר של 118 ין למניה, 32% פחות ממחיר מניית שארפ בסוף המסחר ביום רביעי.

מפעל הייצור של פוקסקון בסין מפעל הייצור של פוקסקון בסין

 

לפי הדיווח, דירקטוריון שארפ כבר אישר את הצעת הרכישה, אחרי שהתלבט בינה לבין קבלת השקעה בשווי 500 מיליארד ין (4.46 מיליארד דולר) מהקרן הממשלתית היפנית Innovation Network. דירקטוריון פוקסון הטאיוואנית אמור לאשר את העסקה מאוחר יותר היום, ולאחריה יפרסמו החברה הודעה רשמית על הרכישה.

 

פרטי העסקה טרם פורסמו, ואולם ככל הנראה שארפ לא תפורק ותחת זאת תמשיך להתקיים כחטיבה עצמאית או כחברה בת של פוקסקון. במסגרת העסקה עתידה פוקסקון לרכוש גם את מפעל ה-LCD באוסאקה, שנמצא בבעלות משותפת של שארפ ו-Sakai Display Products.

 

שארפ סובלת מזה כמה שנים ממצוקה פיננסית קשה ואף הגיעה לסף פשיטת רגל. זאת, חרף העובדה שהיא ספקית מסכים מרכזית בעבור אפל וחברות אחרות. ואולם, למרות הצלחתה כספקית רכיבים, מעמדה של שארפ כחברה צרכנית וכמותג נחשב התדרדר בשנים האחרונות ומכירותיה צנחו. ב-12 החודשים שהסתיימו במרץ 2015 רשמה החברה הפסד של 220 מיליארד ין (1.96 מיליארד דולר). 

"בעלי המניות של שארפ צפויים לספוג דילול משמעותי, אבל לפחות המניה לא שווה אפס", אמר לבלומברג האנליסט אטול גויל מ-Jefferries Group. “לא מדובר בניצחון לבעלי מניות שארפ. ואני גם לא בטוח שמדובר בניצחון לפוקסקון. ייתכן שבעלי המניות שלה פשוט יראו את הכסף שלהם מתאדה". 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x